Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Розчарований інформатор

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Розчарований інформатор

Колишній працівник технічних служб ЦРУ, був названий газетою Gardian інформатором, який організував витік даних про діяльність розвідслужб США. 29-річний Едвард Сновден, що жив зі своєю подругою на Гаваях, за даними газети, відлетів звідти до Сянгану й зняв там номер у готелі.
Журналісти Guardian, що зустрічалися з ним, описали його, як «тихого, розумного, легкого в спілкуванні й такого, що скромно тримається,» молодика, який «чудово розуміється на комп’ютерах». Відповідаючи на запитання, чому він вирішив поїхати зі США, п. Сновден сказав: «Не хочу жити в суспільстві, де відбуваються подібні речі. Я не хочу жити у світі, де все, що я роблю, записується».
Едвард Сновден виріс у Елізабет-Сіті в Північній Кароліні. Пізніше переїхав у Меріленд, де вивчав інформатику в коледжі, щоби набрати необхідну кількість балів для отримання диплома про вищу освіту. Але навчання так і не закінчив. Про себе Едвард Сновден каже, що під час навчання не хапав зірок із неба.
2003 року він вступив до армії та почав підготовку в спецназі. Але після перелому двох ніг під час навчань його відрахували зі спецназу. Працю в Національній агенції безпеки він почав із посади охоронця одного з таємних об’єктів Університету Меріленду. Потім перейшов у службу інформаційної безпеки ЦРУ.
Незважаючи на відсутність диплома знання комп’ютерів допомогли п. Сновдену швидко просунутися на службі. До 2007-го він уже працює для ЦРУ під дипломатичним прикриттям в Женеві.
Як розповів Едвард Сновден часопису Guardian, багато що з того, що він бачив у Женеві стосовно роботи американського уряду й того, який вплив це має у світі, його розчарувало: «Я зрозумів, що я є частиною того, що заподіює набагато більше шкоди, ніж приносить користі».
За власним зізнанням Едварда, він мав намір стати інформатором іще раніше, але вирішив почекати та подивитися, чи президентські вибори 2008 року й перемога Барака Обами не змінять політики США. «Обама продовжив лінію своїх попередників», — вважає п. Сновден.
Він пішов із ЦРУ 2009 року та почав працювати в Національній агенції безпеки, виконуючи роботу для зовнішніх підрядників, у тому числі консалтингової компанії Booz Allen. В офіційній заяві цієї компанії говориться, що п. Сновден пропрацював у її офісі на Гаваях менш ніж три місяці: «Повідомлення про те, що ця людина заявляє, що організував витік таємної інформації, шокують. І якщо це не суперечить дійсності, такі дії є серйозним порушенням кодексу поведінки працівників і цінностей нашої компанії».
Повідомляється, що річна зарплата Едварда Сновдена становила 200 тис. USD. За даними ріелторів, він із подругою виїхав із будинку у Вайпаху на Гаваях 1 травня, забравши зі собою всі речі. Один із сусідів розповів телеканалу Ей-бі-сі, що зазвичай їхні двері та штори були закриті: «Вони ні з ким тут не спілкувалися».
Спілкуючись із журналістом газети Guardian, п. Сновден розповів про побоювання за рідних і близьких: «Моя родина не знає про те, що відбувається. Найбільше я боюся, що вони прийдуть за моєю сім’єю, моїми друзями, моєю подругою, за всіма, із ким я спілкуюся». Він також визнав, що, імовірно, не уникне в’язниці: «Якщо вони хочуть вас дістати, із часом вони це зроблять».
«Поняття не маю, що мене чекає в майбутньому. Я не розраховую знову побачити свій дім, хоча цього мені дуже хочеться», — зізнався інформатор-невдаха.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply