Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Росіяни йдуть!

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Росіяни йдуть!

 

Винищувачі американських Військово-повітряних сил (ВПС) 15 лютого піднімалися за сигналом тривоги на перехоплення двох російських стратегічних бомбардувальників Ту-95, які здійснювали політ навколо американського острова Гуама в Тихому океані. Американські військовики повідомили, що виявили на радарах два турбогвинтових стратегічних бомбардувальники, які за класифікацією НАТО мають назву «Ведмідь». На їх потенційне перехоплення з бази ВПС «Андерсен» вилетіли винищувачі F-15.

Разом із тим, медіа повідомляють, що «контакт між американськими та російськими літаками відбувся на професійному рівні», без інцидентів і що росіяни весь час залишалися в міжнародному повітряному просторі. Американські військові пояснили, що дальній політ двох російських бомбардувальників, який припускає дозаправку в повітрі, вони засікли з радарів і супутників, щойно Ту-95 злетіли з аеродрому в північно-східній частині Росії.
Японські військовики також підняли в повітря за тривогою свої винищувачі, коли російські літаки пролітали в безпосередній близькості від повітряного простору Японії. Встановити, чи була у «Ведмедів» на борту ядерна зброя, – неможливо. Зі свого боку, офіційний представник міністерства оборони Російської Федерації (РФ) по ВПС заявив, що жодних планових польотів бомбардувальників у акваторії Тихого океану останнім часом не проводилося.
Водночас, Комітет із питань збройних сил сенату схвалив кандидатуру колишнього сенатора Чака Гейґела на посаду керівника Пентаґону й передав її на розгляд повного складу верхньої палати. 14 голосів на підтримку п. Гейґела при 11 «проти» вистачило, щоби перевести процедуру затвердження на наступний рівень.
Перші слухання щодо кандидатури Чака Гейґела в профільному комітеті відбулися ще 14 лютого. Сенатори понад вісім годин ставили кандидатові запитання, більша частина з яких супроводжувалася критикою та докорами. Законодавці вимагали від нього прояснення позиції щодо Близького Сходу у зв’язку з висловлюваннями про «єврейське лобі», під каблуком якого нібито перебуває американський Конґрес, а також про діалог із ХАМАС і Іраном. Слухання пройшли вкрай напружено, однак не були настільки емоційними, як, наприклад, дебати щодо бюджету або податків. Пан Гейґел чітко дав зрозуміти, що на посаді міністра оборони буде дотримуватися курсу своїх попередників — Роберта Ґейтса та Леона Панетти. Зокрема, на його думку, головну небезпеку для США становлять Північна Корея, Іран і Пакистан, а Росія, навпаки, — важливий стратегічний партнер. При цьому п. Гайґел підтвердив, що США не відмовляться від розміщення елементів ПРО в Європі й наголосив, що співпраця з РФ у цій сфері пішло би на користь обом країнам. Він пообіцяв, що США продовжать обмінюватися з Росією інформацією про пуски ракет.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply