Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Росія повертається до «холодної війни»

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Росія повертається до «холодної війни»
Семюел Локлір

Семюел Локлір

Російська військова активність, зокрема зі залученням стратегічних ядерних сил, повертає Москву до конфронтації зі Сполученими Штатами за часів «холодної війни». Про це під час слухань у Конґресі заявив Семюел Локлір, командувач Тихоокеанського військового командування США.

«Росія впродовж кількох останніх місяців повернулася до своєї активності, спрямованої проти нас, — із відпрацюванням ударів по супротивнику на великій відстані, проведенням навчань і інших подібних речей», — зауважив адмірал.
Семюел Локлір зазначив, що Вашинґтон володіє інформацією про те, що Російська Федерація має намір «удосконалювати власні стратегічні сили ядерного стримування на своєму східному узбережжі в північній частині Тихого океану». Крім того, за його словами, РФ нарощує підводні сили в Азії й одночасно намагається посилити вплив у реґіоні Арктики, а також на півдні та півночі Східноазіатського реґіону.
Адмірал також згадав про посилення активності російського флоту й авіації далекого радіусу дії, яка «суттєво зросла, але не вище за рівень «холодної війни». Ще однією проблемою він назвав спуск на воду в РФ підводного човна нового класу з балістичними ракетами на борту поряд із модернізацією ракет наземного базування, що розширює ядерний потенціал РФ у Азіатсько-Тихоокеанському реґіоні. У зв’язку із цим адмірал Локлір зауважив, що військову активність РФ разом зі загрозами, що виходять від Північної Кореї та Китаю, пильно відслідковують розвідка та системи спостереження США.
Нагадаємо, Росія до 2020 року планує оновити озброєння стратегічних ядерних сил на 100 %. З огляду на це, США тимчасово зупинили ядерне роззброєння. У серпні 2014-го армія РФ проводила військові навчання за сценарієм ядерної війни. Утім, через санкції та падіння цін на нафту Росія була змушена відкласти ухвалення нової державної програми озброєння.
Дії РФ в України стали для НАТО несподіванкою. Відтак, Альянсу варто продемонструвати свою готовність дати аґресору відсіч. Про це заявив Петр Павел, новий очільник Військового комітету НАТО. Генерал закликав членів організації бути пильними та зосередитися на обороні й спільних навчаннях. Адже наступними жертвами Кремля можуть стати країни Балтії.
«Москва веде активну психологічну й інформаційну війну. Російському керівництву вдалося об’єднати громадськість навколо думки, нібито винним у їхніх проблемах є Захід на чолі зі Сполученими Штатами. А сама Росія тут виступає у ролі «жертви», — зауважив генерал. – Гадаю, ми повинні відповідати Кремлю пропорційно до його натиску. Принаймні, так ми дамо сигнал Москві, що в разі необхідності застосуємо всю свою силу».
Також Міністерство оборони США готове надати російському народу докази присутності армії РФ на сході України. Про це заявив Боб Ворк, заступник керівника оборонного відомства США, під час зустрічі з представниками НАТО й американсько-європейським командуванням в Німеччині.
«Президент Путін каже своїм громадянам неправду, адже росіяни присутні на сході України, — зазначив п. Ворк. — Ми не проти запросити незалежних спостерігачів, щоб розглянути ситуацію з обох сторін конфлікту, і намагаємося залучити до цього місію Організації з безпеки та співпраці в Європі. Було би дуже цікаво почути, як Путін пояснюватиме це, коли будуть чіткі докази присутності там його людей».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply