Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Росія порушує договір

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Росія порушує договір
Мек Торнберрі

Мек Торнберрі

Російська Федерація (РФ) продовжує порушувати Договір про ліквідацію ракет середнього та малого радіусу дії (РСМД). Про це йдеться в доповіді Держдепартаменту США про стан усіх підписаних Сполученими Штатами угод, які стосуються озброєнь. Документ уже передали до комітету у справах збройних сил палати представників Конґресу.
У Державному департаменті порушення з боку РФ фіксують уже другий рік поспіль. «Після двох років дипломатичних зусиль Росія не повернулася до виконання Договору про РСМД, а Білий дім не зміг вжити реальних кроків щодо захисту американських інтересів», — заявив Мек Торнберрі, голова комітету, республіканець від штату Техас.
За його словами, США не можуть миритися із цим, оскільки це — важливий документ. «Голова Комітету начальників штабів уже запропонував конкретні військові заходи з реагування на порушення РФ договору про РСМД. Президент повинен розпорядитися щодо їх реалізації негайно», — переконаний п. Торнберрі.
Раніше палата представників прийняла запропонований республіканцями законопроект про оборонну політику США на 2016 рік, який одночасно є опозиційним варіантом бюджету Пентаґону на наступний фіскальний рік. Він зобов’язує главу держави розробити заходи протидії, якщо Москва так і не почне дотримуватися договору. Крім того, республіканці наполягають на припиненні будь-яких військових контактів між країнами та на накладенні заборони на нове скорочення наступальних озброєнь. У Білому домі вже заявили, що президент Обама не має наміру підписувати такий текст.
Михайло Ульянов, директор департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями Міністерства закордонних справ РФ, виступаючи на Оглядовій конференції з виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, назвав ці твердження Вашинґтона голослівними, однак не спростував їх.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply