Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Республіканці отримали контроль над Конґресом

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Республіканці отримали контроль над Конґресом
Джон Мак-Кейн

Джон Мак-Кейн

На останніх виборах Республіканська партія втримала контроль над нижньою палатою Конґресу — палатою представників. Водночас, у сенаті, верхній палаті Конґресу, її представникам удалося одержати чисельну перевагу над демократами. Кандидати-республіканці здолали конкурентів із Демократичної партії в Західній Вірджинії, Арканзасі, Південній Дакоті, Монтані, Колорадо, Північної Кароліні й Айові. Цих перемог виявилося достатньо, щоб отримати в сенаті більшість — 52 зі 100 місць.

Водночас, демократи зберегли за собою важливий Нью-Гемпшир. У Луїзіані жоден з кандидатів не спромігся набрати абсолютної більшості, тому 6 грудня тут відбудуться перевибори. До виборів у республіканців було 45 сенатських крісел, а в демократів — 53. Ще два незалежних сенатори голосувало на користь Демократичної партії. Таким чином, сенат тепер очолить Мітч Мак-Коннелл, лідер республіканців у органі, котрий змінить на цій посаді голову демократів Гаррі Ріда.
Зазначимо, на проміжних виборах 4 листопада американці обирали третину складу сенату, усіх 435 членів палати представників, 36 із 50 губернаторів штатів і місцевих чиновників. Від 2006-го верхню палату Конґресу контролювали демократи, маючи перевагу в п’ять місць — 53 мандати і двох незалежних сенаторів, котрі голосували з демократами, порівняно з 45 мандатами республіканців. Республіканській партії потрібно було виграти тільки шість мандатів, аби взяти контроль над Сенатом. Політологи вважають, що внаслідок повної перемоги республіканців у Конґресі спроможність демократа Обами керувати країною протягом двох останніх років на посаді президента буде дуже обмежена.
Перемога республіканців вплине на зовнішню політику США. «З одного боку, Конґрес значною мірою буде зайнятий вирішенням внутрішніх проблем. Але водночас, Барак Обама навряд чи дозволить собі послаблення в зовнішній політиці, і навряд чи йому дадуть це зробити ті ж республіканці в сенаті, — вважає український політолог Олександр Палій. – Адже сенат — це дуже потужний орган влади. З ним необхідно узгоджувати кандидатів на посади членів уряду, на військові посади, посольські. У сенсі кадрової політики це — найпотужніша організація. І якщо ми хочемо побудувати нормальну збалансовану Конституцію в Україні, гадаю, нам варто було би придивитися до того, що є в США. Це — дуже добра дієва модель».
А якщо Комітет сенату зі збройних сил таки очолить Джон Мак-Кейн, то українцям буде дуже легко з ним співпрацювати, підсумував п. Палій, оскільки цей комітет має серйозні повноваження, фактично як міністерство.
47 зі 100 сенаторів в новообраному сенаті вже виступили за надання Україні сучасної зброї. У Конґресі вже зареєстровано два законопроекти, що передбачають вділити Україні військову допомогу: це — Акт про допомогу Україні в питаннях безпеки й Акт в підтримку свободи України. Для їх прийняття необхідно, щонайменше, 50 голосів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply