Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 3, 2020

Рай — за сто тисяч

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Рай — за сто тисяч

Газета Washington Post вийшла із вкладкою-рекламним додатком, присвяченим Україні. На титульній сторінці вміщено колаж у вигляді мапи України, у яку запхнули зображення ракет, літаків, церков, соняшників і пшеничних колосків. До речі, усі ці картинки потім повторюються на наступних сторінках. Більшість статей опубліковано без підпису автора, окрім опусів українських чиновників.

Якщо би цей рекламний додаток потрапив до рук людини, яка ніколи не бувала в Україні й не знає, що там відбувається, у неї могло би скластися враження, що це — одна з найбільш процвітаючих країн на планеті. Там збирають рекордні врожаї пшениці, запускають у космос ракети, упроваджують енерґоощадні технології, туди рікою течуть міжнародні інвестиції, а уряд створив ідеальні умови для розвитку бізнесу. У довідковій рубриці на першій шпальті додатку повідомляється, що першу у світі конституцію написав українець Пилип Орлик. Але це було давно, ще 1710 року. Про те ж, як змінювали сучасну Конституцію і як переписували найважливіші для країни закони, у додатку не згадується.

Кілька тих авторів, які підписалися під своїми матеріалами, могли би розповісти багато цікавого про все й ні про що, так би мовити, із практики. Замість цього вони обмежилися нудними довідковими текстами. Приміром, Андрій Клюєв, перший віце-прем’єр-міністр, розповів про міжнародні інвестиції в Україну, натякнувши, що можна б інвестувати й більше. Так само розхвалив він і старання уряду в справі лібералізації торгівлі з іншими державами. Інформація, може, — і корисна. Але, судячи із жартівливих відгуків американських бізнесменів, які зіштовхувалися з українськими реаліями, ті воліли би дізнатися, чи зможе Україна налагодити нормальне функціонування бізнесу без хабарів. І якщо так, то коли?

Спеціальний рекламний додаток про Україну у Washington Post фінансується в межах державної іміджевої програми, і, за словами Олега Волошина, директора Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України, на шість шпальт, заповнених такими дифірамбами, витратили 100 тис. USD.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply