Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Пуерто-Рико хоче ввійти до складу США

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Пуерто-Рико хоче ввійти до складу США

Більшість жителів Пуерто-Рико на референдумі, який пройшов 6 листопада, висловилася за те, аби ввійти до складу США. Під час голосування жителі острова мали відповісти, чи бажають вони, аби Пуерто-Рико зберіг свій нинішній статус неінкорпорованої організованої території Сполучених Штатів. Не залежно від відповіді на перше запитання мешканцям було запропоновано на вибір три варіанти: входження до складу США, повна незалежність або статус асоційованої зі США країни.

За зміну статусу, за останніми даними, проголосувало 54 % пуерториканців, які взяли участь у референдумі, за збереження статус-кво — 46 %. Причому найпопулярнішою відповіддю на друге запитання, яка набрала 61 % голосів, став варіант, що пропонував входження до складу США. За цілковиту незалежність висловилося лише 5 % мешканців Пуерто-Рико.
Сьогоднішній статус, за збереження якого жителі голосували в 1967, 1993 і 1998 рр., не дозволяє Пуерто-Рико отримати повноцінне представництво в Конґресі США, а народженим на острові — брати участь у виборах президента США, незважаючи на те, що вони мають американське громадянство. Остаточне рішення щодо статусу Пуерто-Рико має ухвалити Конґрес США або президент країни, якщо він визнає перевагу голосів достатньою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply