Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Проти Росії — усім світом

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Проти Росії — усім світом

Девід Креймер

Слідом за Європою погрози ввести чергові економічні санкції проти аґресивної Російської Федерації (РФ) озвучили й у США. Тут також нарікають, що оголошене 5 вересня ц. р. перемир’я на Донбасі з кожним днем стає все більш крихким, а тому розглядається можливість застосувати обмеження проти Кремля, хоч це і може суттєво відбитися на роботі окремих компаній США.

«Гадаю, ми досягли успіху в запроваджені санкцій. Російська економіка не працювала адекватно перед санкціями, і зараз її стан суттєво погіршується. Сподіваюся, що перемир’я на Донбасі створить можливість для зворотних кроків. У протилежному разі санкції буде посилено, а не послаблені», — наголосив Джейкоб Лью, міністр фінансів США.
Урядовець вважає економічні санкції найдосконалішим режимом упливу. І якщо нинішня російська влада продовжуватиме в тому ж дусі, на економіку РФ чекають сумні наслідки. За словами міністра, попередні санкції проти Росії добре продумувались, аби максимально натиснути на Москву з мінімальним ризиком для економік США та Європейського Союзу (ЄС). Проте п. Лью не відкидає того, що чергові обмеження вплинуть і на американську економіку.
Пітер Доран, директор досліджень Центру європейського політичного аналізу у Вашинґтоні, також упевнений, що санкції слід не послаблювати, а навпаки — посилювати. «Необхідна згуртованість. Треба подолати всі політичні незгоди з партнерами, щоби світ побачив, що деякі дії у світі є неприйнятними», — сказав п. Доран. Професор указує на прогалини в політиці США щодо України. Каменем спотикання у розв’язанні українського конфлікту, на думку експерта, є прибутки великого бізнесу й страх перед Путіним у деяких політичних колах. «Путін переконав ЄС і США, що помститься, якщо буде щось зроблено (в Україні). Він блефує. Та незважаючи на те, блеф це чи ні, ми повинні йти цим шляхом (підтримувати Україну), бо це — єдиний правильний шлях. Не треба дозволяти росіянам лякати Євросоюз і США», — підтримав позицію колеги Кіт Сміт, експерт Центру європейських політичних досліджень.
Водночас, Роланд Фроденштайн, німецький експерт із питань безпеки, розповідає, що в Європі, зокрема у Німеччині, є ще чимало прихильників позиції Путіна. Особливо це стосується великого бізнесу та політикуму. «У мене виникає враження, що в бізнес-громаді Німеччини, у політичних колах, серед інтелектуалів і людей медіа є великий відсоток тих, хто розуміє Путіна та його мотиви. І це – головна проблема. Це є наслідком впливу – частково – російських грошей, дуже цілеспрямованої обдуманої роботи засобів масової інформації, а також нездорових традицій у німецькій політичній культурі. Ми маємо багато симпатиків Путіна. На жаль», — сумує п. Фроденштайн.
Експерти зазначають, що думка пересічних громадян про РФ у різних країнах світу істотно погіршилась від початку війни в Україні. За словами Роланда Фроденштайна, кількість мешканців Німеччини, котрі підтримують посилення санкцій проти Росії, радикально зростає. А громадська думка, на його погляд, може вплинути на позицію політиків, зокрема спонукати до жорсткішої політики щодо України.
Однак Девід Креймер, колишній помічник держсекретаря Джорджа Буша, переконаний, що Україна більше не є пріоритетом для Барака Обами. Екс-чиновник сказав, що українська держава зможе розраховувати на допомогу США лише в тому разі, якщо Київ «сміливіше візьметься до реформ». Він підкреслив, що створення антикорупційного бюро — позитивний крок, але США «повинні побачити, що справи порушують, розслідують і людей залучають до відповідальності». За словами п. Креймера, доти, допоки цього не станеться, залишатиметься стурбованість, що, можливо, нова влада України не так уже й відрізняється від попередніх урядів.
Так само, на його думку, боротися з політиками силовими методами та кидати їх у сміттєві урни — «не найкращий спосіб волевиявлення». Не все залежить від України у її відносинах із Вашинґтоном, переконує він: «Якщо подивитися на авторитетні видання — Washington Post, New York Times, Wall Street Journal, Україна зійшла з радара й уже не є головною темою». Девід Кремер довів до відома українського народу: «Обама вважає, що надання Україні зброї Москва розглядатиме як провокацію».
Та президент США усе ж таки затвердив надання додаткової допомоги Україні в галузі оборони та безпеки на суму понад 46 млн. USD на додачу до вже обіцяних раніше 70 млн USD допомоги. Ця допомога включає кошти для забезпечення бронежилетами, приладами нічного бачення, броньованими позашляховиками, патрульними машинами та додатковими засобами зв’язку й обладнання та навчання з використання радіолокаційних станцій виявлення вогневих позицій мінометів, аби підвищити обороноздатність збройних сил України.
«Сполучені Штати прагнуть підвищити здатність України зміцнити безпеку своїх кордонів і зберегти свою територіальну цілісність і суверенітет в умовах російської окупації Криму та планомірних дій сепаратистів, яких підтримує Росія, із дестабілізації східної України», — йдеться в повідомленні посольства США в Україні.

Євген Клен

А тим часом…
Ціни на нафту у світі знизилися до 83 USD за барель, оскільки Саудівська Аравія та Кувейт дали зрозуміти, що готові миритися з низькими цінами для збереження частини ринку. Алі аль-Омаїр, міністр нафтової промисловості Кувейту, розповів, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) навряд чи скоротить видобування нафти, тому що це все одно не втримає ціни від падіння. За словами міністра, ціни можуть зупинитися близько позначки 76-77 USD за барель, бо це — собівартість добування нафти в США та Росії. Нарада ОПЕК відбудеться 27 листопада. Окремі учасники організації пропонують знизити видобутку з нинішніх 30 млн. барелів на добу, щоби світові ціни повернулися до позначки 100 USD за барель. Проте найбільший виробник ОПЕК — Саудівська Аравія — у вересні ц. р. підвищила видобуток до 9,7 млн. барелів на добу зі 9,6 млн. – у серпні ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply