Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Президента США хочуть зобов’язати надати Україні зброю

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Президента США хочуть зобов’язати надати Україні зброю

Барак Обама

П’ятнадцять американських сенаторів, котрі представляють обидві партії Конґресу, написали відкритого листа до президента Обами зі закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру. Текст документа оприлюднив сенатор Роб Портман, один із його авторів.

«У співпраці зі союзниками по НАТО Сполучені Штати мають реалізувати повноцінну стратегію підтримки України й стримування російської аґресії та допомогти зберегти стабільність у реґіоні. На жаль, самі по собі санкції навряд чи стримають Путіна. Отже, Україна потребує негайного вливання ефективного оборонного військового обладнання та фінансової допомоги для протистояння неприхованій аґресії Путіна», — наголошується в листі.
Сенатори підкреслили, що Україні критично потрібні панцерні позашляховики, протитанкова зброя, контрбатарейні радари, а також збільшення інтенсивності навчань, аби мати змогу повноцінно захищати свою територію й своїх громадян. «Двопартійний Акт на підтримку свободи України, прийнятий Конґресом у грудні 2014-го, уповноважує на введення жорстких санкцій і надання військової техніки. Ми закликаємо вас пвжити таких заходів без зволікання», — зазначили законодавці в листі.
Ештон Картер, кандидат на посаду міністра оборони США, теж підтримав ідею надання Україні летальної зброї для зміцнення оборони в протистоянні російській аґресії. Про це він заявив під час слухань щодо призначення його на посаду, які пройшли у комітеті сенату в справах збройних сил. «Гадаю, ми повинні підтримувати українців, котрі зараз захищають себе», — сказав п. Картер, відповідаючи на запитання Джона Мак-Кейна, голови сенатського комітету. Водночас він зауважив, що потрібно знайти «шляхи надання їм (українцям. — Ред.) зброї, у т. ч. летальної».
У відповідях на письмові запити комітету кандидат на посаду міністра оборони погодився з тим, що Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами по НАТО мають застосувати додаткові дії, щоби стримати російську агресію у Європі. «Це включає застосування Європейської ініціативи запевнення (European Reassurance Initiative), яка забезпечує та посилює присутність у Європі військ на ротаційній основі, підтримку союзників та партнерів у реґіоні, посилення бойової підготовки й збільшення кількості навчань», — уточнив Ештон Картер, пообіцявши у разі призначення його на посаду «уважно розглянути те, які ще дії США могли би зробити, щоби стримати Росію».
До слова, кандидатуру п. Картера на пост керівника Пентаґону (штаб-квартира міністерства оборони) запропонував Барак Обама, котрий і досі вагається, чи надавати Україні летальну зброю. Неофіційно ж кандидат отримав широку підтримку законодавців, і мало хто сумнівається в підсумках голосування з приводу його кандидатури. Джен Псакі, речниця Державного департаменту, підтвердила позицію п. Обами, заявивши, що Адміністрація президента не змінила своєї політики щодо постачання в Україну летальної зброї оборонного характеру.
Чак Гейґел, чинний міністр оборони США, заявив, що Вашинґтон не знімає з порядку денного можливості постачання зброї для Києва. «Допомога, яку ми надаємо Україні, має постійно переглядатися. Можуть бути додані нові елементи», — заявив керівник Пентаґону. Однак він застеріг, що «будь-які дії та рішення мають наслідки й треба про них думати». «Не варто забувати, що президент Обама вже заявляв: це питання не може мати військового вирішення. Проблему російської аґресії можна розв’язати іншим шляхом», — окремо зауважив він.
Тому група сенаторів разом із Джоном Мак-Кейном постановила розробити законопроект, який дозволить Сполученим Штатам почати постачання зброї Україні, якщо президент США відмовиться піти на такий крок. «Це – битва між демократією та самодержавною диктатурою, і ми повинні стати на чийсь бік», — заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем.
Тим часом, п. Мак-Кейн привів на прес-конференцію близько десятка сенаторів – республіканців і демократів – із метою натиснути на Барака Обаму, щоби той відправив зброю для допомоги Києву в протистоянні проросійському сепаратистському руху. Законодавці закликали президента зайняти тверду позицію в питанні України.
А вже 8 лютого Джен Псакі змінила риторику. «Українській армії можуть надати зброю оборонного характеру», — заявила вона в інтерв’ю Deutsche Welle, додавши, що захист суверенітету України — це мета США, так само як і Німеччини та Франції. При цьому п. Псакі запевнила, що суперечностей між Вашинґтоном і його європейськими союзниками щодо того, як реагувати на події в Україні, немає. Мова, за її словами, йде про прагнення виробити спільну позицію. Так було у питанні санкцій проти Росії, і так відбувається у тому, що стосується надання допомоги Україні.

Євген Клен

До слова
Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет нагородив Джона Мак-Кейна орденом Святого рівноапостольного князя Володимира першого ступеня за підтримку України під час Євромайдану та російської окупації Криму й Донбасу. «Патріарх Філарет обговорив із сенатором Мак-Кейном соціально-політичну ситуацію в Україні, а особливо становище на фронті. Владика нагадав сенатору про обов’язок Сполучених Штатів допомагати Україні в захисті її незалежності», — сказано в повідомленні прес-служби УПЦ КП. Під час візиту до Вашинґтона патріарх також зустрівся з дипломатами, сенаторами, конґресменами й українською громадою. Супроводжували Філарета митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній і голова парафіяльної ради Української православної кафедри Св. Андрія Первозванного Іван Яресько (брат міністра фінансів України Наталії Яресько).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...