Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 24, 2019

Президент — про Єрусалим

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Президент —  про Єрусалим

Барак Обама переконаний у тому, що Єрусалим є столицею Ізраїлю й повинен нею залишатися. Ця позиція американської адміністрації є незмінною вже багато років, заявив журналістам президентського пулу Джей Карні, офіційний представник Білого дому. Визначення Єрусалима як «єдиної й неподільної» столиці Ізраїлю, присутнє в програмі Демократичної партії 2008 року, було вилучене з нинішньої програми-платформи.

Із критикою на демократів напали республіканці й представники проізраїльського лобі. Після того, як президент наполіг на поверненні формулювання в текст програми, виник конфлікт між делеґатами партійного з’їзду. «Платформа відображає позицію президента. Єрусалим є й повинен бути столицею Ізраїлю. Це — також питання політики США. Статус Єрусалима має бути визначений сторонами на перемовинах у рамках всеосяжної мирної угоди. Це — та ж позиція, яку відстоювали президент Буш і президент Клінтон», — сказав п. Карні журналістам, перебуваючи на борту президентського літака. Розшифровку прес-брифінґу поширила прес-служба Білого дому.

Офіційний представник Білого дому наголосив, що президент зовсім не має наміру випереджати підсумки перемовин. «Не більше, ніж адміністрація США передбачала підсумок переговорів за Клінтона й Буша. Це — позиція американського уряду», — зазначив він.

Джей Карні підтвердив, що внесення змін до підсумкового тексту платформи — особиста ініціатива Барака Обами. «Щойно він дізнався, що формулювання суперечить платформі 2008 року, він доручив своїм співробітникам змінити її. Якби він детально вивчав текст, кожен його аспект і кожну сторінку, він став би першим президентом в історії, який це зробив», — наголосив офіційний представник Білого дому.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...