Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 25, 2018

Повертати кримську власність будуть американці

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Повертати кримську власність будуть американці

Covington & Burling LLP

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» уклала угоду з американською юридичною компанією Covington & Burling LLP щодо захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, пов’язаних із окупацією Автономної Республіки Крим (АРК). Угоду вартістю 1,25 млн USD було укладено 1 січня. В обґрунтуванні закупівлі не розшифровується конкретний предмет спору, для якого найняли американських юристів.
Вказано, що спори пов’язані з втратою або неможливістю використання «Нафтогазом» майна та неотриманням ним доходів на території АРК і Севастополя, внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова, території виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України.
Укладення угоди з американцями відбулося після того, як Печерський суд за позовом Генеральної прокуратури України наклав арешт на бурові установки «Петро Годованець» і «Незалежність». Вони були втрачені з окупацією АРК, і українська влада майже два роки не докладала зусиль для їхнього повернення, поки росіяни не відбуксирували вишки подалі від України.
«Нафтогаз» пояснює обрання саме Covington & Burling LLP тим, що ця фірма має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів на різних рівнях щодо Російської Федерації (РФ), російських державних підприємств і російських чиновників. «Її міжнародна арбітражна група широко визнана за її провідну інвестиційно-договірну практику, а її адвокати регулярно представляють як інвесторів, так і держави, у високопрофесійних справах інвестор-держава та в інших провадженнях», — йдеться в обґрунтуванні закупівлі, проведеної за перемовною процедурою.
До 2009 року старшим партнером Covington & Burling LLP був Ерік Голдер, колишній генеральний прокурор США. 2011-го Юлія Тимошенко замовляла цій фірмі аудит справ щодо закупівлі автомобілів «Опель» для карет «швидкої допомоги» та використання грошей за Кіотським протоколом. 2015 року Міністерство закордонних справ України (МЗС) заплатило Covington & Burling LLP 300 тис. USD для захисту України в спорі з РФ щодо тлумачення та застосування Угоди між Кабінетом міністрів України й урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998-го. Також МЗС уклало з фірмою ще одну угоду для захисту від Росії за 1,03 млн USD, не повідомляючи про яку саме справу йдеться.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...