Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Потрібні нові санкції проти Кремля

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Потрібні нові санкції проти Кремля
Деймон Вілсон

Деймон Вілсон

Сполучені Штати Америки готові запровадити санкції третього рівня через присутність російських танків в Україні. Про це заявив Деймон Вілсон, віце-президент Атлантичної ради США. «Якщо російські танки справді перетнули кордон з Україною, час уже США/ЄС застосувати санкції третього рівня та надати військову допомогу українській державі», — написав він.

«Його підтримує Девід Креймер, президент Дому Свободи. Він каже, що уряд США не повинен більше чекати на Європу, а запроваджувати терміново секторальні санкції проти Росії та надавати Україні військову допомогу», — повідомила Мирослав Ґонґадзе, оглядач «Радіо «Свобода».
Роберт Менендес, голова комітету з міжнародних справ сенату, також запропонував президенту Обамі ввести додаткові санкції щодо Росії, з огляду на її політику в Україні. Ідеться про жорсткі заходи щодо осіб, котрі працюють у сферах економіки Росії, таких як фінансові послуги, енергетика, металургія й видобуток корисних копалин, машинобудування й оборона, і пов’язаних із ними галузях.
Сенатор Менендес вважає, що, якщо надати американським фірмам необхідний час на згортання своїх справ у Росії, Сполучені Штати зможуть побачити щирі кроки з боку Росії в напрямку припинення конфлікту, не викликаючи при цьому серйозного порушення бізнес-інтересів Америки. За оцінкою сенатора, Путін «продовжує підбурювати, підтримувати та набирати групи нерегулярних військових формувань, які атакують сили безпеки України».
Крім того, на думку п. Менендеса, введення з Росії танків через кордон України є вагомим чинником ескалації конфлікту, який не може бути проігнорований міжнародним співтовариством. І якщо Путін не зіштовхнеться із сильними стримуючими заходами, він не припинить підтримки повстанців, котрі займають все більшу українську територію вздовж кордону з Росією. Путін, як і раніше, прагнутиме до того, щоб український уряд не зміг стабілізувати ситуацію й задовольнити нагальні потреби української громадськості. Ці пропозиції було сформульовано в листі до президента Обами, за підсумками слухань у сенатському комітеті щодо України, які відбулися кілька днів тому.
А тим часом російські стратегічні бомбардувальники знову вторглися в розпізнавальну зону протиповітряної оброни (ППО) США, але залишили її, не порушивши американського повітряного простіру. «У понеділок радари зафіксували чотири Ту-95 поблизу Алеутських островів і два літаки-заправники Іл-78», — заявив Джеф Дейвіс, офіційний представник Тихоокеанського військово-повітряного флоту.
Було піднято два американських літаки F-22 для супроводження російських бомбардувальників, після чого два із чотирьох Ту-95 розвернулися та, ймовірно, повернулися на базу в Анадир. Два інших бомбардувальники рушило на південний схід, вторгнувшись у зону ППО США біля берегів Північної Каліфорнії. Коли вони перебували за 50 миль від американського узбережжя, їх наздогнало два F-15, після чого пілоти Ту-95 були вимушені розвернутися та попрямувати в західному напрямку. Нагадаємо, що 6 травня ц. р. російські стратегічні бомбардувальники далекої авіації Ту-95 також було помічено біля узбережжя Каліфорнії та поряд з островом Гуам.
За даними Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD), за останні роки російські військові літаки десятки разів залітали в американську розпізнавальну зону ППО, яка простягається на 200 миль від берегової лінії США.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply