Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 19, 2020

Помер Рей Бредбері

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Помер Рей Бредбері

Уранці 6 червня в Лос-Анджелесі у 91-річному віці помер леґендарний американський письменник-фантаст Рей Бредбері. Його називали одним із найвпливовіших і найбільш шанованих письменників сучасності, найвидатнішим із зараз живих фантастів. Він же, своєю чергою, вважав за краще називати себе казкарем, що розповідає фантастичні історії. Незважаючи на кілька серцевих нападів, які фактично позбавили фантаста можливості нормально рухатися (він утратив зір на одне око, а його права рука була майже паралізована), Рей Бредбері до останнього продовжував писати.

Своє перше оповідання фантаст опублікував у 16 років. «Дилему Холлербохена» опублікували в лос-анджелеському журналі Imagination у січні 1938-го. У своїх ранніх роботах

п. Бредбері імітував стиль вікторіанської прози Едгара Аллана По, аж доки Генрі Каттнер, якому він показував свої тексти, не порадив йому переглянути пріоритети у творчості. Розповіді Рея Бредбері почали публікуватися в дешевих журналах, що друкували безліч фантастичної прози, часто й не дуже якісної.

Його першим комерційним успіхом стала збірка «Марсіанські хроніки». Коли Рей віз її в Нью-Йорк до літаґента Дона Конгдона, у нього навіть не було грошей на потяг: довелося їхати автобусом. У другій поїздці до Нью-Йорка його вже наздогнали шанувальники його творчості: під час зупинки в Чикаґо вони просили поставити автограф на першому виданні цих оповідань. Після написання 1953 року роману «451 градус за Фаренгейтом» і публікації в перших номерах журналу Playboy слава Бредбері розрослася до розмірів усесвітньої.

Рея Бредбері часто називають метром фантастики, одним із найкращих письменників-фантастів і основоположником багатьох традицій жанру. Насправді ж п. Бредбері не є фантастом, так як його творчість слід зарахувати до позажанрової літератури, та й істинно фантастичних творів у нього лише невеличка частка. Тим не менше, Рей Бредбері є володарем кількох нагород у галузі фантастики («Неб’юла», 1988 і «Гюго», 1954), окрім безлічі загальнолітературних премій.

Усе життя Рей Бредбері не розлучався з однією жінкою — Маргарет. Їхнє одруження відбулося 27 вересня 1947 року. У них народилися чотири доньки — Беттіна, Рамона, С’юзен і Олександра. Маргарет протягом кількох років багато працювала, аби Рей міг невідривно працювати над книгами. Вони разом прожили довге життя. Маргарет померла 24 листопада 2003 року.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply