Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Поліція США заарештувала Петра Мельника

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Поліція США заарештувала Петра Мельника

Колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби України Петра Мельника затримала американська поліція. Як виявилося, донька п. Мельника живе в Лос-Анджелесі. Українські правоохоронні органи незабаром матимуть змогу проводити з ним слідчі дії. 

Представники Міністерства внутрішніх справ (МВС) наголосили, що, оскільки між Україною та Сполученими Штатами Америки немає договору про екстрадицію, домогтися видачі Петра Мельника буде доволі складно. Раніше США не видали Україні екс-прем’єра Павла Лазаренка. Утім, як повідомили в Генеральній прокуратурі України (ГПУ), можливості для екстрадиції п. Мельника таки існують. «Згідно з чинною практикою, якщо з країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може бути надана на умовах взаємності. Тобто, ми спрямовуємо відповідний запит у країну, від якої хочемо отримати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їхній запит про надання аналогічного виду правової допомоги», — пояснили в ГПУ.
Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації залучаються дипломатичні канали. «Уповноважений орган нашої держави спрямовує в Міністерство закордонних справ (МЗС) запит про надання правової допомоги, а потім МЗС дипломатичним шляхом передає запит компетентному органу країни, якому адресовано запит», — зазначили в ГПУ. Крім того, як повідомили в Генпрокуратурі, запит на екстрадицію може бути спрямований на підставі вимог іншої країни.
Як писав «Міст», екс-ректора Національного університету державної податкової служби, колишнього народного депутата від Партії реґіонів Петра Мельника 27 липня ц. р затримали працівники Головного управління з боротьби з організованою злочинністю під час передачі хабарів розміром 40 тис. і 80 тис. грн, які посадовець вимагав від батьків абітурієнтів за «сприяння при вступі». Того ж дня п. Мельника шпиталізували до лікарні швидкої допомоги з діагнозом «блокада серця». На суді ректор-хабарник постійно скаржився на погане самопочуття. Зі зали суду він був доставлений каретою «швидкої допомоги» в лікарню. Захист Петра Мельника повідомив, що в нього стався гіпертонічний криз.
1 серпня ц. р. Печерський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід для підозрюваного у вигляді утримання під домашнім арештом. А 9 серпня екс-ректор утік, знявши електронний браслет. Низка українських видань із посиланням на власні джерела повідомила про виїзд Петра Мельника через Білорусь у одну з країн Балтії. За іншою версією, утікач начебто опинився в Чехії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply