Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Піхотинці глумилися над убитими

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Піхотинці глумилися  над убитими

У США розгорається ґрандіозний скандал, пов’язаний із поведінкою військовослужбовців в Афганістані. В Інтернеті оприлюднений відеоролик, на якому морські піхотинці демонстративно мочаться на трупи вбитих талібів, відпускаючи при цьому єхидні жарти. Командування Корпусу морської піхоти США і Пентаґон почали перевірку, особи фігурантів уже встановлені.

На оприлюдненому відеозаписі, що триває 39 секунд, четверо солдатів мочаться на трьох убитих бойовиків, при цьому один із військовослужбовців каже на адресу одного з мертвих талібів: «Удалого дня, друже!». Командування Корпусу морської піхоти США заявило, що «подібні дії суперечать кодексу честі морського піхотинця і не збігаються з нашими цінностями».

Зазначимо, що торік пройшла низка гучних судових процесів над американськими військовими за їхні жахливі витівки в Афганістані. Зокрема, у листопаді був винесений вирок колишньому сержанту Келвіну Ґіббсу, який спорядив банду солдатів-садистів, що розправлялися з афганцями заради «спортивного» інтересу. При цьому тіла вбитих розчленовувалися, а солдати забирали собі їхні кістки і черепи як трофеї.

Зараз службу в Афганістані проходять 20 тис. морських піхотинців США, загалом же у цій країні дислоковано близько 90 тис. американських військовослужбовців. Вашинґтон і його партнери по міжнародній коаліції планують вивести свої бойові з’єднання з Афганістану до кінця 2014 року, після чого контроль за дотриманням безпеки повинен буде перейти до місцевої влади.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...