Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Підтримка словом чи зброєю?

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Підтримка словом чи зброєю?

Джон Керрі

Держсекретар Джон Керрі в телефонній розмові зі Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Російської Федерації (РФ), висловив стурбованість через повідомлення про іноземних бійців, зокрема чеченців, котрі прибувають в Україну з Росії. Про це повідомила Дженніфер Псакі, представник Держдепу. Пан Керрі також наполягав на тому, що Москва має припинити підтримувати сепаратистів в Україні, ба більше, повинна закликати їх скласти зброю.

Чиновниця також зауважила, що Адміністрація США, наразі не має наміру розглядати можливість надання Україні прямої військової допомоги. «Ми стежимо за ситуацією, але поки що не змінили нашої позиції щодо цього питання», — сказала вона.
Однак Дженн Псакі зазначла, що влада США звернулася до РФ зі закликом вплинути на сепаратистів, аби ті звільнили чотирьох спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), затриманих на сході України 26 травня, із якими, як відомо, досі немає зв’язку.
Натомість, сенатор Джон Мак-Кейн висловив здивування тим, що США досі не надали Україні зброї, якої вона потребує. «Проросійські бойовики збили український гвинтокрил — 12 загиблих», — написав п. Мак-Кейн у соціальній мережі. Він і раніше закликав допомогти Україні озброєнням. На думку сенатора, відсутність допомоги «лише заохочує Путіна» до ескалації конфлікту з Україною.
Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні, заявив 30 травня, його країна готова надавати Україні економічну підтримку й надалі, у тому числі в оборонній сфері. «За три останніх місяці ми подвоїли обсяг бюджету американської військової допомоги Україні. Особливий акцент зроблено на підвищенні боєздатності українських прикордонників і їхній спроможності захищати кордони своєї країни. Я очікую, що ця допомога буде розширюватися», — підкреслив дипломат.
За словами п. Пайєтта, цього тижня в Україну має прибути делегація з Пентаґону, яка зустрінеться з представниками уряду, щоб обговорити, як краще використовувати американську підтримку в оборонній сфері України впродовж подальших місяців і років. «Найважливіша частина нашої допомоги українській державі — це економічна підтримка. Я впевнений, що найкращий шлях для України захистити себе — це стати економічно розвиненою, суверенною європейською демократією. Але сказавши це, зазначу також, що ми й раніше надавали та продовжуємо надавати допомогу в модернізації галузі оборони та безпеки України», — поінформував посол США.
У підсумку Дерек Шоле, заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки, 2 червня прибув з офіційним візитом в Україну. У Києві він зустрівся з керівниками українських силових структур і поспілкувався з представниками засобів масової інформації.
А Барак Обама 2 червня розпочав своє чотириденне європейське турне. До його планів входять відвідини Польщі, Бельгії та Франції. Президент США вирушив до Європи в час, коли на сході України тривають бої між українськими силовиками й проросійськими сепаратистами.
У Бельгії президент Обама провів перемовини з лідерами інших країн – членів G7. На порядку денному — зменшення залежності Європи від російських енергоносіїв, а також нові можливі санкції щодо РФ. До Франції американського президента запросили на церемонію з нагоди 70-річчя висадки союзницьких військ у Нормандії. Білий дім повідомив, що офіційна двостороння зустріч Барака Обами з Володимиром Путіним у ці дні не планувалася.
Напередодні, під час свого виступу 28 травня у Військовій академії Вест-Пойнт у Нью-Йорку, Барак Обама заявив, що Сполучені Штати домоглися ізоляції РФ. «Наш вплив і можливості допомогли сформувати думку про Росію й тут же ізолювати її. Завдяки лідерству Америки на міжнародній арені світ швидко приєднався до позиції США в питанні України й засудив дії Росії. Європа й «Велика сімка» приєдналися до наших санкцій, НАТО поділяє нашу позицію, тоді як Міжнародний валютний фонд допомагає стабілізувати економіку України. Ця мобілізація світової думки щодо України стала противагою російській пропаганді, російським військам на кордоні та збройним формуванням РФ», — заявив п. Обама.
Президент також зазначив, що вже встиг поспілкуватися з новообраним президентом України Петром Порошенком. «Ми не знаємо, як складеться ситуація, однак ми й наші союзники діємо від імені міжнародного порядку, і це дає народу України шанс вибирати своє майбутнє», — наголосив Барак Обама під час свого виступу. Нагадаємо, він одним із перших привітав Петра Порошенка з перемогою на виборах. 4 червня у Варшаві президент США зустрівся з новообраним главою України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...