Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Пентаґон розглядає воєнні варіанти

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Пентаґон розглядає воєнні варіанти

Незважаючи на спростування Барака Обами, зараз опрацьовуються варіанти воєнного втручання в ситуацію в Сирії, пише Гуїдо Олімпіо в газеті Corriere della Sera. «CNN повідомила про те, що Пентаґон аналізує воєнні сценарії в Сирії. Анонімні джерела поспішили уточнити, що це — звична практика: коли виникає криза, генерали готують оперативні плани на той випадок, якщо президент вимагатиме втручання. Але сам факт того, що військовики передали інформацію в мас-медіа, має неабияке значення: США дають зрозуміти, що готові до будь-якого розвитку ситуації, — підкреслює автор статті. — Експерти й аналітики розглядають різні сценарії, але при цьому не втомлюються попере­джати про ризики втручання в такий вибухонебезпечний реґіон».

«Яструби» пропонують розпочати програму з озброєння сирійських повстанців. США можуть це здійснити безпосередньо або допомогти тим, хто захоче це зробити, за щедрої фінансової підтримки Катару й Саудівської Аравії. Інші пропонують використовувати невеликі підрозділи спеціальних військ для сприяння заколотникам. Ці місії треба проводити спільно з британцями, французами й арабськими «друзями» за участю безпілотників, уже давно закинутих до Туреччини, зазначається в статті.

«Насправді ніхто не сумнівається, що командос і спецаґенти вже кілька місяців діють на території Сирії. Відомо також про численні «цивільні» авіарейси в Іскендерун (Туреччина) — вірогідний центр координації «таємної війни», — додає на завершення п. Олімпіо.

Corriere della Sera

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply