Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Павло Лазаренко — нелегал

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Павло Лазаренко — нелегал

Екс-прем’єр-міністра України Павла Лазаренка перевели з імміґраційного ізолятора в місті Аделанто (штат Каліфорнія) до іншого місця утримання. «Ми можемо підтвердити, що його перевели. Але з іншими запитаннями звертайтеся до його адвокатів», — заявив представник ізолятора в Аделанто.

Про місце перебування п. Лазаренка тепер уже не можна дізнатися з онлайн-бази даних на сайті Служби імміґраційного та митного контролю при Міністерстві національної безпеки США за його прізвищем і датою народження. Ця система містить інформацію про тих, кого утримують у ізоляторах служби або випустили з них упродовж 60 останніх днів. Зокрема, у період утримання українського екс-прем’єр-міністра в Аделанто на відповідний пошуковий запит видавався рядок, де статус Лазаренка було визначено як «утримується під вартою» та вказувалася назва й адреса місця утримання.
Як пояснили в службі, налаштування системи дозволяють не видавати інформації за прізвищем, а тільки за спеціальним реєстраційним номером, так званим Alien number. Його присвоюють іноземцеві при зверненні до імміґраційних органів із питань статусу перебування в США. Зазвичай A-number відомий самому утримуваному, його адвокатам і тим, кому він вирішить його повідомити.
У Міністерстві нацбезпеки не надають даних про місце, куди перевели Павла Лазаренка без цього номера, посилаючись на «міркування безпеки та приватності». Така ж ситуація – і з отриманням інформації про екс-прем’єра в імміґраційному суді, що розглядатиме його справу. Телефони американських адвокатів Лазаренка наразі працюють у режимі голосової пошти.
Екс-прем’єр подав клопотання до Імміґраційного суду Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Про це сказано в заяві його адвоката Марини Долгополої. «У цьому клопотанні не йдеться про надання йому політичного притулку, а лише про право тимчасового перебування», — заявила вона.
Захисник Павла Лазаренка очікує, що слухання із цього питання розпочнеться вже через два тижні. Вона зазначила, що п. Лазаренко перебуває в державному закладі, котрий використовує імміґраційна служба з метою утримання осіб, щодо яких вирішуються питання стосовно права перебування на території цієї країни.
«Павло Лазаренко підтверджує своє прагнення якомога швидше повернутися в Україну. Однак, з огляду на відсутність гарантій щодо його особистої безпеки на Батьківщині, незалежного правосуддя й упередженість до його особи керівництва Генеральної прокуратури України, Павло Лазаренко та його захисники вважають єдино правильним кроком отримання ним тимчасового статусу в США», — підкреслила правник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply