Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Парк нового тисячоліття

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Парк нового тисячоліття
Міленіум-парк

Міленіум-парк

Чиказький Міленіум-парк – це місце, де вправлялися в своїх уміннях сучасні архітектори та скульптори. Тут можна побачити скрученого із червоного дроту величезного тиранозавра або Санта-Клауса, що спускається на підйомному крані з небес.
Спорудження Міленіум-парку було для Чикаго найважливішим проектом із часів Всесвітньої Колумбівської виставки 1893-го. Будівництво почалося 1997 року. Із затримкою чотири роки від запланованого терміну парк відкрився влітку 2004-го. Бюджет будівництва більш ніж в 3 рази перевищив спочатку закладені 150 млн USD і склав майже півмільярда.
Усе навколо тут – незвичайне та якесь космічне. Наприклад, павільйон Пріцкера (Jay Pritzker Pavilion), у якому проводяться музичні фестивалі: його дах вигинається та перекручується, нагадуючи за формою кіношний НЛО, що приземлився на галявині.
Два місцевих фонтани – це вежі з вмонтованими в стіни рідкокристалічними екранами, що стоять одна навпроти одної. На кожен з екранів проектується величезне людське обличчя, яке плюється потужним струменем води.
А найголовніша атракція в парку – блискуча куля, схожа на гігантську краплю ртуті. У скульптуру можна зазирати, як у криве дзеркало – і тлом у відображенні буде густий ліс хмарочосів, що ніби пританцьовують. Називається ця гладка штука Cloud Gate – «Хмарні ворота». Її автор – британський архітектор Аніш Капур – вирішив зліпити між собою шматки стали, надати їм округлого вигляду й ретельно відполірувати. У народі скульптуру охрестили The Bean – бобом або квасолиною, як більше кому подобається. Тут можна не тільки кривлятися, а навіть забиратися всередину, щоби помилуватися власним сплющеним або роздвоєним відображенням.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply