Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Останки жертв 11 вересня — на звалище!

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Останки жертв 11 вересня — на звалище!

Частину людських останків, витягнутих після терактів 11 вересня 2001 року в Пентаґоні й біля міста Шенксвілла у Пенсильванії, було спалено й викинуто на звалище, пише The Washington Post. Одкровення про рештки загиблих, що опинилися в купі сміття, майнули на останніх сторінках доповіді, представленій після розслідування, яке було проведене під керівництвом полковника у відставці Джона Абізайда.

У доповіді говориться, що останки «було неможливо тестувати або ідентифікувати», імовірно, тому, що вони були надто малі й обвуглені, щоби зробити аналіз ДНК. Тож їх було кремовано та змішано з біологічними відходами в морзі військової авіабази в Довері, а потім передано підрядчику, який здійснив повторну кремацію й викинув попіл на звалище.

Доповідь містить посилання на записки представників армії й військово-повітряних сил за липень і серпень 2002 року, у яких указувалося на те, що «певну кількість останків після удару по Пентаґону» буде спалено. «На прес-конференції п. Абізайд заявив, що не знає багатьох подробиць того, що трапилося з останками жертв 11 вересня», — пише Крейґ Вітлок.

«Ми не витрачали багато часу та зусиль, щоби простежити за тим, про що ви говорите, — сказав він, відповідаючи на питання журналіста. — Це не входило до наших обов’язків». Джон Абізайд відмовився продемонструвати записки й іншу документацію із цього питання, сказавши: «Я не уповноважений розкривати що-небудь».

Тим часом Білий дім поширив заяву, у якій ішлося про те, що він «глибоко стурбований» із приводу «неприйнятного поводження з останками в Довері». Зокрема, у документі сказано, що президент Обама ознайомлений із доповіддю п. Абізайда й що він «усіляко підтримує зусилля Пентаґону, спрямовані на те, щоби здійснити необхідні системні структурні зміни, аби подібні інциденти більше не траплялися».

Натомість республіканець Раш Холт звинуватив Пентаґон у замовчуванні фактів. Він сказав, що представники оборонного відомства не розуміють важливості роз’яснення питань про останки жертв терактів 11 вересня та військовослужбовців, які загинули в Іраку й у Афганістані. «Схоже, вони навіть не розуміють серйозності скандалу, — зауважив він. — У них немає ні краплі жалю чи збентеження, яке має бути».

Washington Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply