Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Одного терориста вбили, іншого — заарештували

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Одного терориста вбили, іншого — заарештували

У кампусі Массачусетського технологічного інституту (Бостон) 19 квітня відбулася стрілянина, унаслідок якої загинув поліцейський, що стежив за порядком на території. У підсумку, одну з будівель навчального закладу було оточено поліцією, силовики обстежили територію, у тому числі з гвинтрокрила. Також було перекрито рух на одній із гілок бостонського метро.

Того ж дня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) опублікувало фотографії двох підозрюваних у вибухах, які прогриміли 15 квітня на марафоні, забравши життя трьох людей. Поліція заявила, що одного з двох підозрюваних було ліквідовано, іншому вдалося втекти. Убитий Тамерлан Царнаєв був старшим братом Джохара, якого переслідували поліцейські. Обидва — чеченці за походженням, переїхали до США кілька років тому.
Спецоперація проводилася ввечері 19 квітня. Підозрювані намагалися втекти на вкраденій машині. Поліція розпочала переслідування. Імовірні злочинці відповіли пострілами, поранивши одного офіцера. Очевидці кажуть, що стрілянина тривала десять хвилин.
Урешті-решт, Джохара Царнаєва було поранено та заарештовано. Його відвезли до лікарні, позаяк у чоловіка – поранене горло. Лікарі стверджують, що, можливо, він більше ніколи не зможе говорити. Коли підозрюваний у тероризмі отямився, його спробували допитати агенти ФБР. Однак поранення чеченця не дає змоги з’ясувати головне: були брати терористами-одинаками чи діяла злочинна організація. Стан молодшого Царнаєва – настільки важкий, що немає впевненості в тому, що його вдасться допитати, заявив Томас Меніно, мер Бостона.
Брати Джохар і Тамерлан Царнаєви, вірогідно, планували здійснити й інші вибухи на території США. Про це повідомив Ед Девіс, комісар поліції Бостона. «Завдяки знайденим доказам — вибухівці й вогнепальній зброї — ми маємо підстави вважати, що вони (підозрювані) планували вчинити напади на інших людей. Так я вважаю зараз», — заявив п. Девіс.
Федеральна прокуратура США готується висунути звинувачення проти Джохара Царнаєва. Якщо йому буде інкриміновано використання зброї масового ураження з метою вбивства людей, чоловікові може загрожувати страта. Поки що не зрозуміло, коли саме це буде зроблено.
Агенти ФБР мають намір допитати Кетрін Рассел, удову Тамерлана Царнаєва. Повідомляється, що слідчі вирішили поговорити з п. Рассел у будинку її батьків, де вона мешкає зараз, але жінка відмовилася з ними розмовляти. За інформацією адвоката Амато Де Лука, Кетрін розповіла владі, що не помітила нічого підозрілого в поведінці свого чоловіка після тієї події. Вона також зазначила, що працювала 70-80 годин на тиждень доглядальницею, тоді як її чоловік займався донькою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply