Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Обмін в’язнями та нові санкції

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Обмін в’язнями та нові санкції
Адам Шубін

Адам Шубін

Сполучені Штати 16 січня домовилися з Іраном про обмін в’язнями, котрі перебувають у в’язницях двох країн. Влада США звільнила від карної відповідальності сімох іранців, котрих звинувачували в порушенні американських санкцій проти Ірану. У шістьох із них, крім іранського громадянства, є й американське. Троє затриманих уже засуджені, однак президент Обама їх помилував. Ще четверо очікували початку судового процесу, але тепер звинувачення з них знімуть.
Іран раніше також оголосив, що вирішив відпустити чотирьох осіб, котрі мають одночасно іранське й американське громадянства. Одним із них став журналіст Джейсон Резаян, засуджений за шпигунство. Крім нього, з ув’язнення звільнять колишнього американського військовослужбовця Аміра Хекматі та священнослужителя Саїда Абедіна. Звільнені на швейцарському літаку попрямують в американський військовий госпіталь у Німеччині. США назвали звільнення сімох іранців гуманітарним жестом. В Ірані ж подію офіційно назвали просто обміном в’язнями.
А вже 18 січня США запровадили нові санкції проти Ірану у відповідь на проведення випробувань балістичних ракет. Санкції були введені проти 11 компаній та осіб, пов’язаних із ракетною програмою Ірану. «Балістична ракетна програма Ірану становить значну загрозу для реґіональної та глобальної безпеки, міжнародні санкції проти Ірану будуть вводитись і надалі», — сказав Адам Шубін, заступник із питань тероризму та фінансової розвідки Міністерства фінансів США.
«Ми дали чітко зрозуміти, що Сполучені Штати будуть чинити енергійний тиск через діяльність Ірану, що виходить за межу ядерної угоди, в т. ч. і діяльність, пов’язану з підтримкою Іраном тероризму, реґіональної дестабілізації, порушення прав людини та балістичної ракетної програми», — зазначив він.
Санкції були введені лише через день після того, як світові лідери погодилися на скасування жорстких санкцій проти Ірану в обмін на дотримання Тегераном своїх зобов?язань щодо обмеження розробки ядерної зброї.
Тегеран нові санкції США засудив. Як йдеться в офіційній заяві уряду Ірану, санкції «не мають жодної юридичної чи моральної легітимності», тому що сам Вашинґтон продає зброю в інші країни Близького Сходу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...