Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Обама завдає удару у відповідь

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Обама завдає удару у відповідь

Найзаможніші американські виборці, статки яких обчислюються мільярдами доларів, активно включилися в проміжні вибори США з метою взяття реваншу Республіканською партією в сенаті. Майже половина зі списку 400 найбагатших американців, за версією журналу Forbes, фінансує ці перегони. Неурядова організація «Центр відповідної політики» повідомила, що п’ятеро зі шести найбільших фінансових спонсорів кампанії підтримує республіканців. Барак Обама викликав невдоволення у багатьох американських багатіїв, оскільки має намір посилити податкове навантаження на тих, чий річний дохід перевищує 250 тис. USD.

Прихильники консервативних підходів створили пул мільярдерів, до якого приєднався відомий девелопер і шоумен Дональд Трамп. Лівий фланг прибічників президента Обами очолив відомий філантроп і фінансист Джордж Сорос. Виступаючи нещодавно в стінах Колумбійського університету, він підтримав економічний курс президента, давши зрозуміти, що хотів би бачити ще радикальніші кроки – аж до націоналізації банків, а не викупу їхніх знецінених активів, як це було зроблено раніше.

Напередодні
Більшість американців, які дивилися передвиборні дебати кандидатів у віце-президенти США, назвала переможцем республіканця. «Дуель» між республіканцем Полом Раяном і демократом Джозефом Байденом відбулася ввечері 11 жовтня в місті Данвіллі (штат Кентуккі). Кандидати протягом півтори години обговорювали питання внутрішньої та зовнішньої політики.
«48 % телеглядачів визнали переконливішим виступ п. Раяна, 44 % більше сподобався виступ п. Байдена», — повідомляє CNN. Крім того, Рінс Прібус, голова Національного комітету Республіканської партії, заявив, своєю чергою, журналістам, що Джозеф Байден «виступив абсолютно провально».
За даними опитування Gallup, Мітт Ромні, як і раніше, є популярнішим за демократа Барака Обаму серед жителів США, які мають право голосувати (49 проти 47 %), тоді як чинний президент зберігає тривідсотковий відрив у рейтинґу зареєстрованих виборців — 49 проти 46 %.
12 жовтня президент Обама провів свій останній приватний захід зі збору коштів, після чого переключився на виступи перед мешканцями тих штатів, від голосів яких залежатиме доля виборів. У вересні ц. р. президент зібрав 181 млн USD, встановивши цим новий рекорд. Причому суми розміром 250 USD і менше склали 98 % усіх внесків. Мітт Ромні зібрав за той же період на свою виборчу кампанію понад 170 млн USD, із них 43 мільйони було внесено сумами по 250 USD і менше. Середній обсяг пожертв не уточнюється. У серпні ц. р. виборчі штаби п. Ромні та п. Обами зібрали 111,6 і 114 млн USD, відповідно. Витрати на цей виборчий цикл США вдвічі перевищують обсяги фінансування кампанії 2006 року.

Репетиція
Демократ Барак Обама зумів переламати перебіг передвиборних перегонів і виграти черговий раунд дебатів у республіканця Мітта Ромні. Цей раунд президентської «дуелі» пройшов увечері 16 жовтня в Гемпстеді (штат Нью-Йорк). Зустріч мала інший формат, ніж попередні дебати, а також поєдинок між віце-президентом Джо Байденом і напарником Мітта Ромні Полом Раяном. Тепер кандидатам у президенти належало відповідати на запитання не ведучого, а глядачів — 82 виборців, обраних дослідницькою компанією Gallup із-поміж виборців, які проживають у Гемпстеді й котрі ще не визначилися. Ведучою теледебатів була журналістка CNN Кенді Кровлі.
Напередодні дебатів 16 жовтня в штабі демократів запевняли, що до цього раунду президент підготувався набагато краще, ніж до першої зустрічі. Зокрема, на його тренування було виділено набагато більше часу. Адже президент перебував під тиском обставин, які виникли після його провального виступу на перших теледебатах. Енергійний виступ губернатора Ромні тоді швидко збільшив його рейтинґ у опитуваннях громадської думки.

Реванш
У цьому словесному поєдинку президент, здавалося, врахував усі помилки зустрічі з опонентом 3 жовтня й активніше включався в суперечки, кидав звинувачення у бік співрозмовника, не боявся дорікати йому в необізнаності в низці питань зовнішньої та внутрішньої політики.
Для чергового раунду дебатів п. Обама обрав аґресивний і обвинувальний стиль виступу. Загалом, глава Білого дому, відомий тим, що відповідає на запитання довгими фразами, того вечора був лаконічним і точним у своїх визначеннях. Він часто перебивав п. Ромні, не пропускав можливості заперечити йому, коли той припускався помилки або робив неправильні тлумачення дій чинної Адміністрації. Ведуча дебатів була змушена кілька разів переривати суперників і повертати їх до відповідей на задані запитання.
Мітт Ромні продовжував свою денверську поведінку, нападаючи на Барака Обаму за його діяльність на посаді президента, зокрема відмову від імміґраційної реформи, політику на Близькому Сході й інші питання. Але цього разу, замість того, щоби просто повторювати частини промови супротивника, п. Обама був готовий контратакувати з конкретними даними. Президент, своєю чергою, звинуватив опонента в перекручуванні фактів.
У якийсь момент дискусії учасники майже розсварилися з приводу того, як президент скоротив федеральний видобуток нафти. Барак Обама категорично заявив, що Мітт Ромні брехав, стверджуючи, що видобування нафти в США знизилося, багатозначно сказавши: «Це — неправда, губернаторе Ромні».

Дуель
90-хвилинна розмова час від часу скочувалася до взаємних образ. Мітт Ромні стверджував, що особисті статки Барака Обами інвестовано в Китай і захищено від податків. «Пане президенте, ви дивилися на вашу пенсію?» — запитав він, маючи на увазі, що президент навіть не знає про характер своїх інвестицій. «Ви знаєте, я не дивлюся на свою пенсію», — парирував п. Обама, додавши: «Це – не такі великі гроші, як у вас».
Барак Обама ще не раз повертався до теми багатства Мітта Ромні, заявляючи, що губернтатор не бачить нічого несправедливого в тому, що мільйонери платять податки за тією ж ставкою, що й медсестра чи інший пересічний робітник.
Тоді п. Ромні розкритикував п. Обаму за загибель Кріса Стівенса, американського посла в Лівії, а також звинуватив опонента, що той у своїй виборчій кампанії несправедливо зобразив його лиходієм. Барака Обама припинив дискусію, зазначивши, що Мітт Ромні оперує неправдивими даними.

Оцінка
Глядачі запитували в кандидатів про імміґраційну реформу, збільшення робочих місць, контроль над вогнепальною зброєю, гендерний розрив у оплаті праці тощо. У відповідь на запитання Джеремі Епштейна, студента коледжу, із приводу економіки п. Ромні зазначив, що в разі обрання президентом він зможе гарантувати п. Епштейну місце праці, коли той завершить навчання 2014 року. «Я запевняю вас, що ви обов’язково отримаєте роботу», — сказав п. Ромні.
Барак Обама відповів на запитання про заробітну плату, навівши особистий приклад і розповівши про боротьбу своєї матері, яка сама виховувала двох дітей, у намаганні звести кінці з кінцями,. На цих дебатах Мітт Ромні говорив протягом майже 41 хвилин, Барак Обама – трохи більше, ніж 44 хвилини.
Телеглядачі погодилися, що Барак Обама врахував уроки минулих дебатів, і визнали його переможцем нового раунду. «Виступ Обами сподобався 46 % глядачів, за Ромні віддали голоси 39 %», — зазначає телекомпанія CNN, що проводила опитування. Це — перша перемога демократів, яких на президентських виборах представляють Барак Обама та Джозеф Байден. Удвох попередніх раундах дебатів — 3 і 12 жовтня —перевагу мали республіканці. Остаточне обговорення виборів відбудеться 22 жовтня в Бока-Ратон (штат Флорида), й основна увага цього раунду буде приділена зовнішній політиці.
Як очікується, ця перемога схилить на бік п. Обами значну кількість виборців, які ще не визначилися або дотепер надавали перевагу п. Ромні. Згідно з опитуванням, проведеним 5-11 жовтня спільно USA Today і Gallup, у 12 штатах Барака Обаму ладні підтримати 46 % виборців, які твердо зважилися йти на вибори, тоді як Мітта Ромні — 50 %. В інших 38 штатах республіканець також випередив президента, набравши 48 проти 47 % у демократа.

До слова
На посаду президента США вирішив балотуватися Санта Клаус. 65-річний чоловік, який мешкає в Неваді, став кандидатом у президенти в 15 штатах. Претендента справді звати Санта Клаусом — він змінив ім’я ще 2005 року. Раніше він був Томасом Патріком О’Коннором. У місцевому виборчкомі заявили, що п. Клаус подав документи на реєстрацію як претендент на посаду глави США нещодавно. Нинішній Санта раніше працював у поліції Нью-Йорка. Він не одружений. За словами кандидата Клауса, у разі перемоги він перевезе кількох своїх оленів до Вашинґтона, щоби вони могли пастися на галявині біля Білого дому. Проте, як зазначив Санта, більшості тварин, так само як і ельфам, доведеться залишитися на Північному полюсі та продовжувати підготовку до Різдва. «Я не маю наміру відмовлятися від своїх звичних справ», — наголосив кандидат. Варто зазначити, що п. Клаус став одним із двох десятків кандидатів, чиї імена не доступні в бюлетенях. Якщо американці захочуть обрати його президентом, то повинні будуть вписати його прізвище самотужки.

Євген Тарнавський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply