Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Обама запропонував зменшити бар’єри

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Обама запропонував зменшити бар’єри

Ідею щодо зменшення торговельних бар’єрів із Російською Федерацією (РФ) тепер публічно проштовхує в Конґресі адміністрація президента США. Уряд упевнений, що цей крок допоможе американським експортерам і забезпечить дотримання Москвою правил міжнародної торгівлі. При цьому Білому дому доведеться зіштовх­нутися з неприйняттям такого курсу в обох палатах Конґресу, оскільки законодавці стурбовані позицією РФ щодо Сирії й Ірану, а також внутрішньою політикою Кремля.

Як уважає сенатор-демократ Шеррод Браун, наразі в Конґресі немає достатньо рішучості на те, щоби підписати торгову угоду з Росією ще цього року. Барак Обама намагається переконати великий бізнес чинити тиск на членів Конґресу за допомогою лобістів. Арґументом Білого дому є те, що РФ уступає цьогоріч у Світову організацію торгівлі (СОТ), а торговельна угода з країною дала б американцям змогу отримати вигоди в рамках цієї організації.

Нагадаємо, що вступ РФ у СОТ планується вже влітку цього року. Країна ввійде в торговий клуб після 18 років перемовин, а по приєднанні до організації Москва знизить більшість торгових мит на 50 %. У відповідь на ці заходи США зобов’язані зняти чинні зараз обмеження на торгівлю з Росією. В інакшому разі, пом’якшення Москвою режиму тарифів не торк­неться американських компаній, і виграш експортерів зі США в підсумку буде нульовим. Серед актів, що перешкоджають нормалізації торговельних відносин між США та РФ, зазвичай називають поправку Джексона—Веніка. При цьому американські політики неодноразово заявляли про свою готовність скасувати поправку протягом 2012 року.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply