Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Обама вимагає рішучих дій проти ІД

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Обама вимагає рішучих дій проти ІД

Барак Обама

Барак Обама в ніч на 7 грудня виступив зі зверненням до нації з Овального кабінету. Насамперед він офіційно підтвердив, що стрілянина в центрі допомоги людям з обмеженими можливостями в Каліфорнії була терактом. Президент зазначив, що в злочинців було виявлено зброю, набої та вибухівку, що підтверджує: напад був ретельно спланований. При цьому глава держави уточнив, що немає жодних ознак, що вказують на можливу організацію теракту з-за кордону.
Американський лідер також зауважив, що тероризм за останні роки значно еволюціонував, однак висловив упевненість, що «перемога все одно буде за нами». Він нагадав, що США разом із своїми близькими союзниками завдають ударів по інфраструктурі терористів у Сирії й Іраку, а також допомагають місцевим військовослужбовцям у їхній боротьбі з бойовиками.
За словами п. Обами, Сполучені Штати також готують разом із Туреччиною введення жорсткішого контролю за біженцями на турецько-сирійському кордоні. Він зазначив, після терактів у Парижі, що забрали життя 130 осіб, США різко збільшили обмін розвідувальними даними з країнами Європейського Союзу (ЄС).
Згадав Барак Обама і Російську Федерацію (РФ). Він нагадав, що при вирішенні таких глобальних проблем необхідно відсувати будь-які особисті амбіції на другий план і фокусуватися на загальне благо.
Окрему частину виступу президент присвятив ставленню до ісламу та мусульман. Він зазначив, що громадянам не можна піддаватися на спроби «Ісламської держави» (ІД) розділити цивілізоване суспільство. «ІД не мають нічого спільного з ісламом. Вони — вбивці та бандити. Не можна забувати, що мусульмани є серед наших друзів, колег на роботі. Багато хто з них б’ється під прапором США і готовий віддати життя за свою країну», — наголосив господар Білого дому.
На завершення він звернувся до Конґресу з кількома вимогами. Президент закликав законодавчо заборонити продаж вогнепальної зброї підозрюваним у тероризмі, а також особам, котрим заборонено підійматися на борт повітряних суден, обмежити доступ громадян до просунутого озброєння, а також санкціонувати застосування військової сили проти ІД. При цьому він наголосив, що в жодному разі не можна допустити, щоб США виявилися втягнутими в черговий багаторічний конфлікт, як це сталося в Іраку.
Лідер нації в лютому ц. р. вже звертався до Конґресу зі запитом про дозвіл використання військової сили терміном на три роки. Тоді він також заявляв про небажання втягувати Америку в «нескінченну війну», але в той же час такий дозвіл дав би у разі потреби можливість віддати оперативний наказ про застосування проти ІД сил спеціального призначення.

До слова
Сполучені Штати відправлять до Іраку спеціальний загін, серед завдань якого буде захоплення лідерів ІД. Про це заявив Ештон Картер, міністр оборони, виступаючи у Конґресі. «Рейди в Іраку будуть проводитися на запрошення іракського уряду та будуть спрямовані на захист кордонів і створення власного потенціалу», — сказав він. Крім того, за словами міністра, американські військові також будуть «мати можливість проводити односторонні операції в Сирії». Глава Пентаґону уточнив, що мова йде, зокрема, про звільнення заручників, збір розвідувальних даних і захоплення лідерів ІД.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply