Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Обама вмовляв Лондон не виходити з ЄС

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Обама вмовляв Лондон не виходити з ЄС
Барак Обама

Барак Обама

Президент США минулого тижня відвідав Велику Британію. Візит збігся за часом із двома найважливішими подіями в суспільному житті країни: підготовкою до референдуму про членство в Європейському Союзі (ЄС) та ювілеєм королеви. 22 квітня відбулися зустрічі Барака Обами з королевою Єлизаветою ІІ і Девідом Кемероном, прем’єр-міністром Британії.
Господар Білого дому став першим закордонним лідером, котрий удостоївся честі привітати королеву з 90-річчям на обіді з її величністю й її чоловіком герцогом Единбурзьким Філіпом. Була там, звісно, і Мішель Обама.
У статті в The Telegraph напередодні свого візиту американський лідер описував «скріплені кров’ю вояків» союзницькі відносини США та Великої Британії, а також згадав майбутній референдум про вихід країни з ЄС. Президент США переконаний, що вибір має зробити народ Об’єднаного королівства, але при цьому він детально розповів про переваги членства країни в Унії. На думку п. Обами, ЄС посилює вплив Британії в світі, роблячи її одним із головних провідників цінностей демократії та відкритого ринку в світі. У числі актуальних завдань щодо гарантування безпеки американський лідер згадав, у т. ч., і продовження фінансування НАТО для стримування аґресії Російської Федерації (РФ).
Референдум про членство Об’єднаного королівства в ЄС, який відбудеться 23 червня ц. р., став однією з головних тем для обговорення на перемовинах п. Обами і п. Кемерона. Президент США не раз висловлювався на користь збереження Великої Британії в складі Євросоюзу, за що його критикували євроскептики, найвпливовіший із котрих — Борис Джонсон, мер Лондона. Також лідери двох країн обговорили боротьбу з терористичною організацією «Ісламська держава» (ІД), спільні дії в Афганістані, відповідні кроки проти російської аґресії в Україні й економічні питання.
Барака Обама пояснив, що з проблемою міґрації, економічною нерівністю, загрозою тероризму та зміною клімату стикається не тільки ЄС, а й США, й інші нації. «І співпраця країн для розв’язання цих проблем буде набагато ефективнішою, якщо вона пошириться всією Європою. Зараз настав час друзям і союзникам триматися разом», — наголосив Обама. Ще одним арґументом на користь ЄС господар Білого дому назвав зміну «столітньої війни в Європі на десятиліття миру» завдяки спільній роботі США, Великої Британії та Євросоюзу.
Під час спільної прес-конференції Барак Обама заявив: «Ми повинні продовжувати вкладати кошти в НАТО для того, щоб могли виконувати наші закордонні зобов’язання від Афганістану до Егейського моря. Маємо вирішити конфлікт в Україні, та знову запевнити у підтримці наших союзників, які справедливо стурбовані російською аґресією. Усі союзники НАТО повинні прагнути досягнути мети Альянсу з витрачання 2 % від внутрішнього валового продукту на оборону».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply