Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Обама відвідав демаркаційну зону

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Обама відвідав демаркаційну зону

Американський президент відвідав демілітаризовану зону (ДМЗ), яка розділяє Північну та Південну Кореї. Цей візит відбувся на тлі посилення міжнародної напруги через плани Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) запустити на орбіту космічний супутник. На військовому гелікоптері главі США показали з повітря межу зони на 38-й паралелі, де пролягає один із найбільш укріплених кордонів у світі. Пан Обама сказав американським військам, що вони перебувають «на кордоні свободи».

Раніше США висловили занепокоєння, що запланований на кінець квітня запуск ракети є лише приводом для КНДР провести ракетні випробування. Утім, Пхеньян каже, що хоче лише вивести на орбіту супутник.

26 березня президент США відвідав саміт з ядерної безпеки в Сеулі. Дводенну конференцію в Південній Кореї загалом відвідали лідери понад 50 країн. Основним акцентом конференції стали шляхи запобігання того, аби злочинні та бойові групи заволодіти ядерною зброєю.

Питання про ядерну програму Пхеньяна в офіційній програмі заходу не значилося, а Північна Корея взагалі не брала в ньому участі. Однак Барак Обама торкнувся теми КНДР і Ірану на двосторонніх зустрічах із президентами Китаю та Росії.

ДМЗ протяжністю 4 км розділила Корейський півострів після закінчення Корейської війни 1953 року. Під час свого першого візиту на ДМЗ президент Обама сказав американським військовим, які служать на базі біля зони, що контраст між двома боками кордону «не може бути ще разючішим». Президент також провів близько десяти хвилин на спостережному пункті, дивлячись у бінокль в напрямку Північної Кореї крізь куленепробивне скло.

Раніше Японія заявила, що готує свою протиракетну оборону до запуску ракети, який, як очікується, Північна Корея здійснить наприкінці квітня. Курт Кемпбелл, помічник держсекретаря США, також заявив, що траєкторія польоту може пролягти територією між Австралією, Індонезією та Філіппінами. У відповідь офіційні особи Південної Кореї оголосили, що КНДР уже доправила основну частину ракети до стартового майданчика на північному сході країни. У ході своїх трьох поперед­ніх випробувань Корея продемонструвала вдосконалення балістичних технологій. Однак експерти стверджують, що жодна з ракет так і не вийшла на орбіту, а їх уламки впали на землю на різних етапах випробування.

Минулого місяця КНДР погодилася заморозити свою атомну програму та програму ракет далекої дії в обмін на продовольчу допомогу від США. Цей крок розглядали як сиґнал, що Пхеньян готовий до пошуку дипломатичних шляхів уреґулювання протистояння.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply