Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Обама скоротив допомогу Україні

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Обама скоротив допомогу Україні

У новому проекті бюджету США на 2013 рік Барак Обама планує скоротити допомогу країнам Євразії майже на 20 %, а фінансування програм в Україні — на 25 млн USD. Незважаючи на те, що бюджети Держдепартаменту США й Аґенції США з міжнародного розвитку (USAID) збільшаться на 1,6 %, до 51,6 млрд USD, 2013 року, деякі реґіони світу отримають суттєво менше коштів. Так, допомога країнам Європи та Євразії скоротиться на 18 %, з огляду на «успішний перехід низки країн до ринкової демократії».

Водночас, найбільшу частку цивільної допомоги отримає Україна. Хоча сума наданих коштів становитиме 54 млн USD, що на 25 млн USD менше, ніж сума, яку президент закладав у бюджет 2012 року. Як зазначили в Держдепартаменті, кошти призначено на те, щоби «пом’якшити відхід країни від демократичних реформ».

Грузія отримає майже 43 млн USD невійськової допомоги в межах пропонованого бюджету, що також на 25 млн USD менше, порівняно з минулорічною пропозицією Білого дому. Кошти виділяють для «сприяння зміцненню системи інституційних стримувань і противаг та верховенства закону», а також «збільшення енерґетичної безпеки». Косово стане третім за величиною одержувачем допомоги в реґіоні, а Росія — зі зменшенням суми фондів на 36,2 млн USD — буде четвертою за величиною виділеної суми допомоги. У Росії кошти будуть використані для підтримки громадянського суспільства та розвитку програм ліквідації наслідків конфлікту на Північному Кавказі.

Узбекистан отримає 150 тис. USD у вигляді військової допомоги, що на 50 % більше, ніж торік. 2013-го бюджет США також надасть на 10 % менше коштів, ніж 2012-го, для підтримки програм в Іраку. Завдяки припиненню війни в Іраку й Афганістані Барак Обама планує скоротити витрати на більш ніж 800 млрд USD.

У світлі Арабської весни план президента також закликає до зменшення допомоги на підтримку реформ на Близькому Сході до 800 млн USD. Разом із тим, запропонована програма не є остаточною, її повинен схвалити Конґрес.

 Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply