Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Обама підвищив державний борг

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Обама підвищив державний борг

Президент США 15 лютого ц. р. підписав законопроект про підвищення стелі держборгу країни. Раніше цей проект закону схвалила палата представників, а потім – і сенат Конґресу. У сенаті, який перебуває під контролем правлячої Демократичної партії, за нього було подано 55 голосів, проти — 43. У палаті ж представників, де більшість мають опозиціонери-республіканці, голоси щодо законопроекту розділилися як 221 проти 201. Законопроект був прийнятий у «чистому» вигляді. Він не пов’язує підвищення стелі держборгу з іншими питаннями, на чому спершу наполягали республіканці, які, однак, згодом капітулювали. Документ дозволяє уряду здійснювати позики на період до 15 березня 2015 року.

Нагадаємо, що 7 лютого ц. р. закінчився той термін, протягом якого Конґрес дозволяв уряду здійснювати позики, не зважаючи на стелю держборгу. Якщо раніше ця межа становила близько 16,7 трлн USD, то тепер – приблизно 17,2 трлн USD.
У підсумку, як і попереджав міністр фінансів Джейкоб Лью, його відомству довелося вдатися до «надзвичайних заходів» із метою подальшого фінансування роботи уряду. Насамперед, для цього було припинено розрахунки з владою у штатах і на місцях за відповідними облігаціями. Крім того, спостерігачі очікують призупинення виплат до деяких пенсійних фондів, використання коштів із валютного резерву мінфіну.
Зазвичай таких заходів владі США буває достатньо, щоби протягом кількох місяців покривати витрати уряду. Проте в цьому випадку п. Лью заздалегідь повідомив Конґрес, що з низки причин, перш за все пов’язаних із настанням сезону сплати податків і, відповідно, виплатою зі скарбниці належних платникам податків компенсацій, запас часу, який влада отримає завдяки надзвичайним заходам, буде дуже невеликим.
У листі на ім’я республіканця Джона Бейнера, спікера палати представників, Джейкоб Лью уточнив, що всі додаткові можливості Мінфіну «швидше за все, вичерпаються менш ніж за три тижні», тобто 27 лютого.
Після цього уряду США, по суті, доведеться перейти до життя за готівку.
За оцінкою п. Лью, на руках у Мінфіну залишилося б тоді приблизно 50 млрд USD. «Однак ця сума може виявитися істотно більшою або меншою — залежно від темпів надходження заявок на виплату податкової компенсації. І як би там не було, запас готівки буде швидко використаний. У минулі роки Служба внутрішніх доходів нараховувала по 10-15 млрд USD компенсації на день і майже по 40 млрд USD на тиждень», — написав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply