Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 24, 2018

Обама не забув про Україну

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Обама не забув про Україну

Барак Обама

Барак Обама 12 січня виступив перед Конґресом зі своїм останнім щорічним посланням про стан справ у країні. Зокрема, він зазначив, що «попри серйозні економічні скорочення, Російська Федерація (РФ) спрямовує ресурси на утримання України та Сирії — країн-клієнтів, які вислизають із її орбіти».
Тлумачення цих слів президента викликало запитання в експертних колах та жваві дискусії. Тому Державний департамент дав офіційну відповідь на журналістський запит із проханням прокоментувати, що саме мав на увазі п. Обама, згадуючи Україну. Відповідь надійшла за підписом Марка Тонера, заступника речника Держдепартаменту.
«Президент у своєму виступі говорив про попередні довготривалі зусилля РФ щодо зміцнення режиму колишнього президента Януковича для того, щоб завадити Україні просуватися далі в напрямку інтеграції з Європою, а також теперішню окупацію Росією Криму, її широкомасштабні зусилля на підтримку озброєних груп, що діють у східній Україні, й інші зусилля, спрямовані на дестабілізацію країни», — йдеться в документі.
При цьому зазначається, що впродовж останніх двох років «Сполучені Штати працюють у тісній взаємодії з європейськими та міжнародними партнерами, щоб допомогти Україні відстояти свою демократію та територіальну цілісність». У Держдепартаменті запевнили, що Вашинґтон, «як і раніше, має тверду прихильність у наданні допомоги українському народові побудувати країну — мирну, успішну та вільну в обранні власної долі».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...