Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Нові стандарти шкільних обідів

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Нові стандарти шкільних обідів

Перша леді США Мішель Обама й міністр сільського господарства Том Вілсак оприлюднили нові норми для шкільних обідів, що передбачають, зокрема, обов’язкову наявність у меню фруктів і овочів. «Як батьки, ми намагаємося готувати якісну їжу, обмежувати кількість фаст-фуду, який їдять наші діти, і стежити за тим, аби харчування було розумно збалансованим. І, докладаючи всіх цих зусиль, останнє, що ми хочемо, — це, щоби шкільна їдальня щодня зводила їх нанівець. Коли ми відправляємо дітей до школи, то сподіваємося, що вони не будуть їсти жирну, солону й солодку їжу, якою ми намагаємося не годувати їх удома. Ми прагнемо, щоб їжа в школі була такою ж, як у нас удома», — сказала Мішель Обама.

На те, що в школах дуже нездорове харчування, скаржиться багато батьків. «Дітям на обід пропонують піцу на товстому коржі, щедро политу томатним соусом із банки, прогірклі курячі крильця, із яких стікає олія, бурґери. Доводиться писати в школу листи, що ми забороняємо нашій дитині там обідати. Усю їжу наша донька бере зі собою з дому», — жаліється Галина, мама десятирічної школярки.

Згідно з новими стандартами, розробленими експертами з урахуванням громадської думки, обов’язковим пунктом щоденного шкільного меню мають стати овочі та фрукти, істотно зросте кількість продуктів із цільних зернових, а молочні продукти, пропоновані дітям, будуть або знежирені, або з низьким умістом жирів. Крім того, максимальна калорійність меню буде визначатися, залежно від віку дитини, щоби знизити ймовірність ожиріння. Кількість жирів також має бути скорочено.

«Уперше більш ніж за 15 років нові правила підвищать якість шкільних обідів і сприятимуть поліпшенню здоров’я й харчування майже 32 млн дітей, які щодня харчуються в школі», — наголошується в повідомленні Білого дому.

«Коли справа стосується наших дітей, ми мусимо робити все можливе, аби забезпечити харчування, яке дозволить їм бути здоровими, активними й готовими до майбутнього. І сьогодні ми робимо важливий крок у цьому напрямку», — наголосив міністр.

Запровадження нових стандартів протягом п’яти років коштуватиме приблизно 3,2 млрд USD. Реформування шкільного харчування на цьому не завершиться: адміністрація президента планує збільшити фінансування шкіл із метою поліпшити якість харчування, уряд має намір увести цінові стандарти на шкільні обіди й стежити за тим, щоби частина прибутку з нефедеральних джерел спрямовувалася на підвищення якості харчування, а також розробити навчальні програми для шкільного персоналу. Крім того, буде принципово змінено набір напоїв і легких закусок, що продаються в установлених у школах автоматах.

Ще 2010 року Барак і Мішель Обами виступили організаторами національної кампанії з боротьби з ожирінням у дітей під назвою Let’s Move! Ця програма спрямована на зміну вже сформованих традицій роботи шкіл і звичок дітей та привернення уваги суспільства до проблеми дитячого ожиріння й надлишкової ваги, на що страждає близько третини школярів. До реалізації програми залучено урядові організації, учених, медиків, освітні установи, бізнес, спортсменів і громадські організації. Вони збирають і узагальнюють інформацію про життя та звички сучасних американців із різних суспільних верств, розробляють більш дієві методи пропаґанди здорового способу життя. Також у межах програми організовуються спортивні заходи для дітей.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply