Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Нові санкції проти російських підприємств

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Нові санкції проти російських підприємств

Санкції проти РФ

Влада Сполучених Штатів запровадила санкції проти низки російських компаній, підозрюваних у діяльності, що йде врозріз із американським законом про нерозповсюдження щодо Ірану, Північної Кореї та Сирії. Поряд із російськими підприємствами до списку потрапили компанії з Ірану, Китаю, Північної Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратів, Сирії, Судану та Туреччини. Міністерствам і відомствам США буде заборонено укладати будь-які контракти з компаніями з оприлюдненого списку та надавати їм будь-яку матеріальну підтримку. Забороняється також продавати цим компаніям товари військового призначення.
Раніше укладені угоди на продаж товарів і послуг розриваються. Надалі забороняється видача ліцензій на подібні угоди. Винятки можуть робитися тільки з особистої санкції державного секретаря США. Заходи вводяться два роки, якщо термін не буде змінений рішенням держсекретаря.
У зв’язку аґресією РФ проти України в «чорний список» додали ще 29 компаній Російської Федерації (РФ), Криму, Великої Британії, Кіпру, Румунії, України, Фінляндії та Швейцарії. У російську частину списку включені дочірні підприємства «Роснефти» — «Ванкорнефть» (Красноярський край), «Нафта-актив» (Самарська область), Сизранський нафтопереробний завод, Ачинський нафтопереробний завод (Красноярський край), Ангарська нафтохімічна компанія (Іркутська область), Куйбишевський нафтопереробний завод, Новокуйбишевський нафтопереробний завод, «Оренбургнафта» (Оренбурзька область), «Самотлорнафтогаз» (Ханти-Мансійський автономний округ), «Верхнєчонськнафтогаз» (Іркутська область), Комсомольський нафтопереробний завод, «Юганськнафтогаз», «РН Холдинг», а також Іжевський електромеханічний завод «Купол» і концерн «Іжмаш».
Окремо для Криму вказані морської комерційний порт Євпаторії, морський торгівельний порт Феодосії, морський комерційний порт Керчі, морський торговельний порт Севастополя, морський торгівельний порт Ялти і державна судноплавна компанія «Керченська поромна переправа».
Від України до переліку потрапив холдинг Mako, підконтрольний Олександру Януковичу. Від Фінляндії в списку значаться три підприємства — торгова компанія Southeast Trading, що має також офіси в Санкт-Петербурзі та Бухаресті; дистрибутор російських нафтопродуктів Set Petrochemicals і Airfix Aviation. Остання віднесена також до Швейцарії. Від Швейцарії є ще одна компанія — Rosneft Trading SA. Від Кіпру та Великої Британії в списку значаться три фірми — IPP Oil Products, Rosneft Trade Limited і Southport Management Services Ltd.
Марк Тонер, представник Державного департаменту, пояснив необхідність запровадження таких санкцій. «Росія ставиться недостатньо серйозно до мінських домовленостей, попри те, що заявляє про необхідність їх дотримуватися, — сказав він. — Не було б конфлікту на Сході України, якби РФ не відправляла туди свої танки, артилерію та військових».
У Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що Москва відреагує на нові санкції США. У відомстві вважають, що санкції бумерангом вдарять по інтересах Америки. Джош Ернест, прес-секретар Білого дому, наголосив, що вже майже півтора року США ефективно співпрацюють зі своїми європейськими партнерами в напрямку економічної ізоляції російського уряду й окремих високопоставлених чиновників.
За словами чиновника, санкції вже мають негативний вплив на російську економіку та повинні змусити Путіна змінити свої плани щодо України. Джош Ернест також заявив, що наразі немає тієї реакції російської сторони, на яку США та деякі стани Європи сподівалися. Він нагадав слова президента Обами, що як тільки РФ почне виконувати свої зобов’язання, прийняті на перемовинах із європейськими лідерами, США й Європа зможуть почати послаблювати санкції. «Однак ми не бачимо нічого, що свідчило б про те, що РФ виконує ці зобов’язання. Насправді ми спостерігаємо протилежне — Росія продовжує порушувати ці зобов’язання, що викликає серйозну стурбованість Сполучених Штатів і наших європейських партнерів. Це, як ви знаєте, продовжує чинити негативний вплив на російську економіку», — зауважив представник Білого дому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply