Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Нові санкції проти Росії

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Нові санкції проти Росії

Барак Обама

Барак Обама заявив, що його Адміністрація представить новий пакет санкцій проти Російської Федерації (РФ) у фінансовій, енергетичній і оборонній галузях. «Ми приєднуємося до Європейського Союзу (ЄС), оголошуючи, що інтенсифікуємо наші скоординовані заходи проти РФ у відповідь на її незаконні дії в Україні», — ідеться в заяві президента США.

«Ми поглибимо та розширимо санкції проти фінансового, енергетичного й оборонного секторів Росії. Це посилить політичну ізоляцію Росії й економічну ціну для неї, особливо в сферах, важливих для Путіна і тих, хто близький до нього. Моя Адміністрація оприлюднить подробиці цих нових санкцій завтра», — наголосив п. Обама.
Водночас президент заявив, що США ладні скасувати санкції проти РФ, якщо переконаються, що Москва повною мірою виконала зобов’язання з урегулювання конфлікту в Україні. «Як я вже казав, якщо Росія виконає всі домовленості, то можна буде відмовитися від цих санкцій. Якщо ж вона, навпаки, продовжить аґресивні дії та порушуватиме міжнародні правові норми, то зіштовхнеться з додатковими заходами, — йдеться в заяві Барака Обами. — Міжнародне співтовариство, як і раніше, сподівається на успішне вирішення кризи в Україні шляхом перемовин. Я закликаю президента Путіна працювати з українською владою й іншими країнами в межах Мінських домовленостей, аби домогтися довготермінового врегулювання конфлікту. Це потрібно робити, не висуваючи нерозумних вимог».
Однак Барак Обама зазначив, що Адміністрація США наразі не отримала переконливих доказів того, що РФ більше не дестабілізує ситуації в Україні. «Від моменту повідомлення про досягнення в Мінську угоди про перемир’я ми уважно стежимо за розвитком подій. Однак поки що у нас немає переконливих доказів того, що Росія припинила дії з дестабілізації України», — сказано в заяві президента.
Влада США під час розробки застосованих нових санкцій проти РФ змогла зменшити можливі негативні наслідки для американської економіки. Про це заявив Джей Карні, представник Білого дому. «Ці санкції завжди розраховані на те, щоби максимізувати вплив на російську економіку та мінімізувати негативні наслідки для американської економіки», — заявив він. Таким чином чиновник прокоментував, як санкції вплинуть на американські компанії, що працюють у сфері енергетики.
А тим часом російський підрозділ американської компанії Hewlett-Packard (HP) визнав свою провину в порушенні Закону про корупцію за кордоном (FCPA). Унаслідок цього компанію оштрафували за передачу хабара російським чиновникам із метою отримання великого контракту на постачання устаткування в Генеральну прокуратуру РФ.
Компанія «HP-Росія» визнала себе винною у злочинній змові та серйозному порушенні положень FCPA у фінансовій звітності та боротьбі з корупцією. Суд зобов’язав «HP-Росія» виплатити штраф розміром 58,772,250 USD.
Згідно з документом, керівництво російського офісу HP створило багатомільйонний таємний фонд, частина коштів із якого використовувалася для підкупу російських чиновників. Останні згодом віддали компанії контракт на суму більш як 35 млн. EUR.
У HP визнали, що російський офіс компанії вів подвійну бухгалтерію та вказував надприбуток для фінансування таємного фонду. Як випливає з документа, участь у розслідуванні правопорушення брали американські Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура, Податкове управління та Федеральне бюро розслідувань.
Натомість Джона Мак-Кейна нагородили орденом за захист Євромайдану, який йому вручила сенатор Келлі Айотт від імені Віталія Яреми, генерального прокурора України. Вручення нагороди відбулося під час церемонії вшанування героїв боротьби за свободу, яку влаштував Міжнародний республіканський інститут (МРІ) у Вашинґтоні 9 вересня.
Конгресмена відзначили орден «за підтримку та допомогу українському народу у боротьбі за демократію, свободу та права людини». «Коли я очолювала наглядову місію від МРІ за виборами в Україні, то чула від представників українського уряду, як вони цінують і прагнуть американської підтримки. Із-поміж усіх лідерів сенатор Мак-Кейн найбільше підтримав Україну в боротьбі проти російської агресії, і він у праві самостійно вирішувати свою долю. Джон Мак-Кейн постійно спонукав США надавати більшу підтримку українцям, і я гадаю, він цілком заслужив на цю відзнаку», — сказала на церемонії п. Айотт.
Натомість, із рук сенатора Мак-Кейна премію від імені усіх учасників Революції гідності отримала співачка Руслана. Під час церемонії, п. Лижичко посвітила ліхтариком у темній залі, щоб оживити в пам’яті відому картинку нічного Майдану з тисячами людей. «Ми маємо триматися за Майдан. Бо це поки що – наша єдина перемога. Допоки в мене є ця нагорода й у мене є Майдан, гадаю, що Путін мене боїться. Я передам кожному, хто захоче її потримати, цю нагороду. Приїду в Київ і скажу: хто хоче сфотографуватися із цією нагородою, приходьте до Стелли о 12 годині ночі, як завжди», — заявила Руслана.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply