Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Нові санкції проти Ірану

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Нові санкції  проти Ірану

Барак Обама підписав оборонний законопроект, що включає, зокрема, запровадження додаткових, жорсткіших, санкцій щодо Тегерана. Згідно з новим законом, іноземним компаніям, які надалі співпрацюватимуть із центральним банком Ірану, закриють доступ до фінансової системи США. Однак, як наголосив президент, він не згоден з окремими пунктами ухваленого документа, що стосуються заходів щодо іноземних громадян, підо­зрюваних у тероризмі.

«Той факт, що я підписав цей законопроект у цілому, не означає, що я згоден з усіма його положеннями», — заявив пан Обама. Президент підписав законопроект на Гаваях, де він проводить свою відпустку. Новий закон було прийнято на тлі посилення напруженості у зв’язку з ядерною програмою Ірану. Західні країни стверджують, що Тегеран прагне отримати ядерну зброю. Іран, своєю чергою, наполягає на тому, що його ядерна програма має цілковито мирну мету й призначена для виробництва електроенерґії та для медичних потреб.

Кілька тижнів тому Сполучені Штати ввели санкції, спрямовані проти іранської фінансової сфери, проте вони не стосувалися безпосередньо Центрального банку. Барак Обама обережно підходить до питання про посилення санкцій проти Ірану через побоювання, що це може дестабілізувати нафтові ринки в складний економічний період, а також відштовхнути потенційних союзників.

Новий закон, який здобув підтримку більшості в обох палатах Конґресу, дає президенту можливість відкласти введення його в силу на півроку, щоби дати нафтовим ринкам час на підготовку. Крім того, Барак Обама підписав цей законопроект після тривалої боротьби між Конґресом і Білим домом щодо питання про суди над підозрюваними терористами. Американський президент невдоволений тими положеннями документа, які позбавляють керівництво країни повноважень використовувати для цих намірів цивільні суди.

Як зазначають представники Білого дому, Обама підписав законопроект тільки тому, що Конґрес уніс до нього зміни, які не підривають здатності президента вести боротьбу проти тероризму. «Моя адміністрація інтерпретуватиме й виконуватиме закладені в цей документ положення так, аби найкращим чином зберегти гнучкість, від якої залежить безпека нашої країни й котра зміцнює її моральні цінності, закладені батьками-засновниками», — заявив пан Обама на церемонії підписання документа. Згідно із цим законом, особи, підозрювані в плануванні нападів на США або їхні союзників по коаліції, повинні перебувати під юрисдикцією військових. Барак Обама заявив, що не даватиме «санкцій на утримання підозрюваних американських громадян під вартою на невизначений час без суду».

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...