Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 9, 2020

Нові обвинувачення проти Стросс-Кана

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Нові обвинувачення проти Стросс-Кана

Домініка Стросс-Кана, колишньо­го голову Між­народного валютного фонду (МВФ), який утратив свою посаду через сексуальний скандал із покоївкою готелю, 21 лютого затримали в справі про сутенерство. Пана Стросс-Кана мали допитати в Ліллі як свідка, однак узяли під варту, щойно він прибув до поліцейського відділку. Йому інкримінують співучасть в організації проституції, а також розтрату громадського майна.

Про причетність Домініка Стросс-Кана до розслідування діяльно­сті злочинної мережі, що постачала повій до готелю Carlton у Ліллі, французькі мас-медіа поінформували в листопа­ді 2011 року. У публікаціях повідомлялося, що з Лілля дівчат відвозили в Париж для участі в оргіях, які відвідував і п. Стросс-Кан. Після появи цих повідомлень екс-чиновник разом зі своєю дружиною Анн Сінклер подав до суду на п’ять видань, котрі поширювали цю інформацію. Крім того, п. Стросс-Кан має намір судитися з президентом Франції Ніколя Саркозі.

Екс-голова МВФ постане перед суддею в межах нового сексуального скандалу вже 28 березня. Політику буде пред’явлено обвинувальний акт, у тому числі за співучасть у сутенерстві. Слідчі підозрюють, що п. Стросс-Кан міг брати безпосередню участь в організації підпільної мережі сексуальних послуг і вечірок із повіями в Парижі, Вашинґтоні й інших містах. 22 лютого Домініка Стросс-Кана відпустили із жандармерії міста Лілля, де він провів два дні, даючи свідчення у зв’язку зі справою про проституцію у фешенебельному готелі «Карлтон». «Він відповів на всі поставлені йому запитання», — заявила Фредеріка Больє, адвокат політика. За її словами, результати допиту — «задовільні».

Справа про проституцію в Ліллі — не перший сексуальний скандал, у центр якого потрапляє Домінік Стросс-Кан. Як писав «Міст», у травні 2011-го він був змушений покинути посаду голови МВФ через те, що покоївка нью-йоркського готелю звинуватила його у зґвалтуванні. Згодом обвинувачення було з нього знято. Тоді ж про спробу зґвалтування з боку п. Стросс-Кана оголосила французька журналістка Трістан Банон. У жовтні 2011 року вона відмовилася від своїх претензій. До скандалу з нью-йоркською покоївкою Домінік Стросс-Кан уважався перспективним кандидатом на пост президента Франції від Соціалістичної партії.

Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply