Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 23, 2020

Нові методи тиску на Росію

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Нові методи тиску на Росію
Саманта Павер «тролить» Чуркіна

Саманта Павер «тролить» Чуркіна

Саманта Павер, голова представництва США при Організації Об’єднаних Націй (ООН), розповіла, що президент РФ пропонував Президенту України «мирний» план, щоби звільнити Росію від відповідальності щодо Мінських угод. Про це вона розповіла 22 січня, під час чергового засідання Ради безпеки ООН в Нью-Йорку.

За словами п. Павер, російський план передбачав легітимізацію територіальних захоплень сепаратистів із вересня, а також перебування російського персоналу та військової техніки на території України. «Ми бачили такі мирні плани і раніше. Подібне було в Абхазії, Південній Осетії та Придністров’ї», — сказала посадовець.
У зв’язку із цим посол США додала, що коли Петро Порошенко не прийняв пропозиції Путіна, Росія пішла на звинувачення України в тому, що це є доказом її незацікавленості в досягненні миру. «Цей «мирний» план Путіна — це російський план окупації України», — переконана дипломат.
Разом із тим, вона акцентувала увагу на тому, що якщо РФ справді серйозно ставиться до миру, то вона повинна сумлінно виконувати Мінські угоди та, згідно з ним, вивести всю військову техніку, військовий персоналу, звільнити всіх заручників, у т. ч. льотчицю Надію Савченко, припинити підтримувати сепаратистів і забезпечити контроль України над державним кордоном.
Натомість, Барак Обама заявив, що Вашинґтон розгляне нові шляхи тиску на РФ для запобігання ескалації конфлікту в Україні. Однак президент запевняє, що не ставить собі за мету ослаблення російської економіки. За його словами, США та країни Європи мають залишатися єдиними у своїй позиції на тлі нових порушень режиму припинення вогню в Україні. «Ми зацікавлені в тому, в чому, на мій погляд, зацікавлена і будь-яка інша країна: щоби великі держави не залякували малих», — зазначив глава США. Він також застеріг, що «військове зіткнення з Росією було би неефективним».
Рішення про те, чи буде США визнавати Донецьку та Луганську «народні республіки» (ДНР і ЛНР — відповідно) терористичними організаціями, ухвалюватимуть у Вашинґтоні. Про це поінформував Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні. «Однак я буду відвертим: викрадення журналістів, у т. ч. й американських; викрадення, катування і вбивство представників місцевого самоврядування в Слов’янську, організація вибухів, як нещодавно в Харкові, це без найменших сумнівів — терористичні дії», — зауважив дипломат.
Сполучені Штати мають ще багато засобів для посилення тиску на РФ. Про це 26 січня, під час візиту у Брюссель (Бельгія), заявив Джейкоб Лью, міністр фінансів США. «Ми чітко бачимо, що санкції працюють і справді стрясають (російську) економіку, у нас в запасі є ще чимало інструментів. Сьогодні я не буду їх перераховувати, але вони є», — сказав він на спільній прес-конференції з Валдісом Домбровскісом, заступником голови Європейської комісії.
«Економічні санкції можуть працювати й працюють, чинячи тиск на економіку країни, — стверджував він. — Ми взаємодіємо з нашими друзями в Європі та в усьому світі. Ми колективно запровадили найскладніші обмеження, які коли-небудь розроблялися, щоби вони мали максимальний вплив на РФ і якомога менше впливу на решту світу». Питання лише в тому, наскільки глибоким має бути вплив на економіку, щоби він призвів до зміни політики, і на нього дуже важко відповісти, зауважив міністр.
За його словами, мета санкцій — домогтися дипломатичного врегулювання української кризи, виконання Росією Мінських домовленостей. Тому розглядаються варіанти як пом’якшення санкцій, так і їх посилення. «Ми повинні бути готові зробити більше, якщо Росія не піде цим шляхом (виконання Мінських домовленостей — Ред.). Ми заявляємо це послідовно. Але треба розрізняти те, що ми повинні робити й що воліли б. Ми надаємо перевагу дипломатичному врегулюванню. Серйозність нашого підходу та підходу наших європейських партнерів свідчить, наскільки важливі у ХХI ст. повага до суверенітету та верховенство права», — зазначив він.

Євген Клен

До слова
Американська система протиракетної оборони не здатна впоратися з російськими стратегічними ракетами. Про це самовпевнено заявив Дмитро Рогозін, віце-прем’єр уряду РФ. «Ні нинішня, ні навіть перспективна американська протиракетна оборона не зможе зупинити або поставити під сумнів російський ракетний стратегічний потенціал», — похвалявся п. Рогозін. При цьому він відмовився уточнити хоч якісь технічні характеристики російських стратегічних ракет.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply