Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Нова резолюція щодо України

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Нова резолюція щодо України

Комітет у закордонних справах сенату Конґресу США 25 червня ухвалив резолюцію, в якій закликає владу України звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Авторами документа є депутати верхньої палати Річард Дурбін, Джон Баррасс, Марко Рубіо, Барбара Боксер і Кріс Мерфі. Наразі резолюцію спрямували до комітету з міжнародних відносин; очікується, що її може бути розглянуто сенатом у вересні.

«Закликати владу України звільнити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко з ув’язнення у світлі рішення Європейського суду з прав людини, ухваленого 30 квітня 2013-го (…) Закликати членів Європейського Союзу (ЄС) включити звільнення Юлії Тимошенко з ув’язнення як важливий критерій для підписання Угоди про асоціацію з Україною на майбутньому саміті Східного партнерства в Литві», — ідеться в документі.
Тональність нинішньої резолюції дещо відрізняється від попередньої. Так, про санкції вже не згадується, зате висловлюється «віра й надія, що майбутнє України буде спиратися на тісніші зв’язки з Європою, США та співтовариством демократичних держав».
У дипломатичних колах уточнення сенатської позиції із цього питання має логічне пояснення. Захід не відмовився від наміру чинити тиск на українське керівництво. Просто там намацали можливість домовитися з українським керівництвом про долю Юлії Тимошенко. І відчули готовність української влади піти на домовленість.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply