Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Нємцова посмертно нагородили Премією свободи

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Нємцова посмертно нагородили Премією свободи
Борис Нємцов

Борис Нємцов

Престижна американська Премія свободи за 2015 рік присуджена посмертно російському політику Борису Нємцову «за життя, присвячене просуванню демократії в Росії». Церемонія відбулася у вашинґтонському Міжнародному республіканському інституті.
За п. Нємцова, котрого вбили у лютому ц. р. у Москві, її отримував давній друг і соратник політика — Володимир Кара-Мурза-молодший, журналіст і заступник голови Партії народної свободи. Вручав нагороду впливовий сенатор Джон Мак-Кейн, котрий є головою Ради директорів інституту. За словами п. Кара-Мурзи, «Нємцов був «білою вороною» в політиці: завжди казав те, що думав, і робив те, що казав».
Сенатор Мак-Кейн, котрий виступив на церемонії, наголосив, що робота захисників демократії в теперішньому складному та небезпечному світі важлива як ніколи. «Вона потребує справжньої мужності», — заявив він, додавши, що Борис Нємцов віддав своє життя в боротьбі за свободу та права людини.
Лауреатами престижної нагороди цього року також стали спікер палати представників Конґресу США Джон Бейнер і Мо Ібрагім, підприємець і меценат із Судану. Премію свободи вручає Міжнародний республіканський інститут щорічно з 1995-го. Її лауреатами стають люди, котрі зробили значний внесок у розвиток свободи та демократії у світі. Серед тих, хто в різні роки був удостоєний нагороди, — президент Рональд Рейґан, лідер опозиції М’янми Аун Сан Су Чжі, радянський дисидент Натан Щаранський, президент Ліберії Еллен Джонсон-Сірліф, Папа Римський Іван Павло II (посмертно).
Як писав «Міст», На початку серпня ц. р. Жанна Нємцова, донька вбитого російського опозиціонера була удостоєна польської премії імені Леха Валенси. На церемонії вручення Броніслав Коморовський, тодішній президент Польщі, зазначив, що премія присуджена не стільки самій Жанні, але також вона є нагадуванням про її батька.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply