Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Небезпечні зволікання

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Небезпечні зволікання

Барак Обама

Незважаючи на санкції, Путін не має наміру здаватися. Це свідчить про те, що аґресія Росії проти України може стати ще потужнішою.

Путін хоче поповнити ядерний арсенал
Президент Російської Федерації (РФ) минулого тижня розповів про збільшення кількості міжконтинентальних балістичних ракет в арсеналі російської армії. «У поточному році склад ядерних сил поповнить понад 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет, здатних подолати будь-які, навіть найбільш технічно досконалі, системи протиракетної оборони», — хизувався він.
У відповідь Джон Керрі, держсекретар Сполучених Штатів, заявив, що США стурбовані словами Володимира Путіна про поповнення російських ядерних сил міжконтинентальними ракетами. «Не можна чути такі заяви від керівника такої держави й не тривожитися про наслідки», — зазначив він.
Чиновник нагадав, що впродовж минулих років США та РФ доклали чимало зусиль до справи ядерного роззброєння. «Ніхто не хоче, щоби ми робили крок назад. Ніхто не хоче, гадаю, повертатися до стану «холодної» війни», — додав п. Керрі.
Він також зауважив, що йому відомо про те, що хвилює Росію: розширення НАТО, програми зі зміцнення обороноздатності близьких до РФ членів Альянсу, плани з розгортання протиракетної оборони США в Європі. Однак, запевняє держсекретар, ці питання можна обговорити шляхом перемовин.

Санкції не досягли мети
А Джош Ернест, прес-секретар Білого дому, продовжив цю тему, заявивши на конференції для журналістів, що санкції проти РФ не змусили Путіна змінити політичний курс, хоч і вплинули на російську економіку. «В підсумку не було стратегічних змін, яким, як ми сподівалися, міг би посприяти Путін», — сказав чиновник, додавши, що політика Путіна полягає у «втручанні в ситуацію в Україні». Тим не менш, зазначив Джош Ернест, прогнози розвитку російської економіки, курс рубля та цифри відтоку капіталів свідчать, що санкції проти Росії все ж працюють.
Журналісти також попросили його прокоментувати рейтинґи Путіна в РФ, які становлять, за їхніми словами, 88 %. «Я не бачив цього опитування. Яким би скептиком я не був стосовно опитувань у США, гадаю, що цілком можу ще більш скептично ставитися до опитувань, які проводяться в Росії», — відповів п. Ернест.
Водночас, сенатор Джон Мак-Кейн різко розкритикував політику нинішньої адміністрації Білого дому щодо ненадання зброї Україні. «Скажу, що однією з найганебніших сторінок в американській історії є наша нездатність забезпечити українців зброєю для самозахисту, тоді коли Путін розчленовує їхню країну», — заявив він.
При цьому п. Мак-Кейн підкреслив, що українці не вимагають присутності американських військ на їхній землі. «Вони просто просять зброю, щоби захиститися, а їх нищить Путін із поплічниками, і це — ганебно», — констатував законодавець. Він також вважає, що в масштабах політики США ця проблема має викликати найбільшу стурбованість.

Докази надали
Сенатор Джон Мак-Кейн вирушив в Україну, а натомість США відвідали представники української влади, аби надати докази участі Російської Федерації (РФ) в конфлікті на Донбасі. У межах візиту до Вашинґтона заступника голови Адміністрації президента України Андрія Таранова й начальника департаменту Служби безпеки України Віталія Найди відбулася зустріч зі спеціальним радником із питань Європи та Євразії віце-президента США Майклом Карпентером та директором із питань Східної Європи Ради національної безпеки США Ліз Зентос.
Представників Білого дому було поінформовано про ситуацію в зоні проведення Антитерористичної операції та про факти участі регулярних підрозділів Збройних сил (ЗС) РФ у подіях спочатку в Криму, а потім — і в Донецькій та Луганській областях. Наголос було зроблено на тому, що саме російські спецслужби у взаємодії зі ЗС РФ провокують нестабільність і інспірують підривну діяльність незаконних збройних формувань на території України та відповідальними за постачання стрілецької зброї й важкого озброєння терористам.
У відповідь американська сторона висловила чітке розуміння російської військової присутності на сході України, заявила про підтримку українського народу у його боротьбі за територіальну цілісність і незалежність своєї держави. «Було досягнуто домовленості щодо практичних кроків у безпековій сфері», — зазначили у прес-службі.

Летальну зброю вже можна поставляти
Мабуть, узявши до уваги аргументи української делегації, верхня палата Конґресу більшістю голосів затвердила законопроект щодо фінансування бюджету країни на оборону, який дозволяє, у т. ч., надання Україні летальної зброї. Проект закону, що передбачає виділення на потреби оборонної політики США загалом 612 млрд USD, підтримав 71 сенатор, проти висловилися 25 законотворців.
Законопроект містить поправки щодо України, запропоновані сенатором Робом Портманом. Зокрема, одна зі змін стосується розділу, «який визначає фінансування обсягом 300 млн USD на військову допомогу Україні». Відтепер міністра оборони США має бути наділено повноваженнями забезпечити Україну «критично важливими можливостями» для того, щоб українці могли захиститися від російської аґресії.
Зокрема, у документі йдеться про надання в реальному часі розвідувальних даних, постачання контрартилерійських радарів, летальної оборонної зброї, безпілотних літальних апаратів, систем захищеного зв’язку, а також проведення навчань.
Ще дві поправки, запропоновані сенатором Портманом, указували на необхідність аналізу наслідків конфлікту в Україні для військових США та НАТО, а також зобов’язували Державний департамент що три місяці подавати до Конґресу список всіх заявок на отримання експортних ліцензій для придбання військового обладнання й допомоги Україні. Подібний документ пройшов голосування в нижній палаті Конґресу, і тепер два законопроекти повинні бути узгоджені законодавцями для подальшого його подання на підпис президента США.

Національна гвардія Каліфорнії готова допомогти
Не чекаючи на підпис Барака Обами, генерал-майор Девід Болдвін, командувач Національної гвардії штату Каліфорнія, заявив про готовність допомагати і брати активну участь у спільних навчаннях із Національною гвардією України (НГУ). Проце він повідомив 18 червня, під час зустрічі з генерал-лейтенантом Миколою Біланом, командувачем НГУ.
Члени американської делегації висловили сподівання щодо реалізації конкретних планів спільних навчань уже в найближчому майбутньому. Генерал Болдвін поцікавився перебігом спільних американсько-українських тренувань у Яворові на Львівщині та з’ясував, що саме необхідно змінити в програмі навчання для українських нацгвардійців і які пріоритети подальших спільних навчальних проектів бачить командувач НГУ.
Генерал Білан поінформував американського колегу про початок роботи навчально-методичних зборів із начальниками територіальних управлінь, вищих навчальних закладів, Навчального центру та командирами військових частин і запросив до участі у зустрічі з керівним складом НГУ. Нагадаємо, що поліцейські штату Каліфорнія вже організовують курс підготовки для 30 українських працівників правоохоронних органів.

Швидкісні катери — для спецназу
А тим часом військовий бюджет для України вже почали реалізовувати. П’ять американських швидкісних катерів Willard Sea Force 730 і Sea Force 11M — уже в Одесі. Вартість одного Sea Force 11M становить близько 850 тис. USD. Sea Force 730 коштує приблизно 350 тис. USD. Чотири таких катери отримають спеціальні підрозділи Військово-морських сил України (ВМСУ) в Одесі й Очакові, а один буде передано пошуково-рятувальній службі флоту.
«Комплектація катерів — шикарна. На кожному стоїть навігаційна РЛС Furuno. Є станини під 7,62-мм кулемети, що вкрай важливо для спецназу. У комплекті з ними йдуть витратні матеріали, запчастини й інструменти, а також гарантійне сервісне обслуговування від виробника! На додачу американці два тижні готують тих, хто буде обслуговувати й експлуатувати катери», — повідомив Тарас Чмут, редактор «Українського мілітарного порталу».
«Для чого потрібні ці катери? Частинам спецназу — для тихої та швидкої доставки груп у певний район, для патрулювання баз, місць дислокації, портів, рейдів, для протидиверсійної оборони, для перевірки й огляду плавальних засобів. Пошуково-рятувальним підрозділам — для швидкого пошуку на воді. ВМСУ потребує десятків таких катерів», — розповів він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

 • BlackStork

  ***
  Я не знаю чому ти до мене прийшов уві сні.
  Ми ніколи в житті одне одному рук не стискали.
  Ти російському зрадництву відсіччю став на війні.
  Ми ціною життя твого знову рабами не стали.
  Воїн Світла – з російською підлістю бій ти прийняв.
  Бій не рівний, кривавий, жертовний, без шансів вціліти.
  За свободу своєї країни ти голову склав.
  Ти за мене загинув. Я мушу за тебе дожити.
  Твої мрії з тобою лишилися в далечіні.
  Захисник України – тобою пишатися буду.
  Я не знаю чому ти до мене прийшов уві сні.
  Але знаю – тебе я ніколи тепер не забуду …
  25.06.2015