Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Напружена зустріч

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Напружена зустріч

Зустріч нарешті відбулася. Однак, незважаючи на чудове місце перемовин на півострові в Нижній Каліфорнії, Барак Обама й Володимир Путін виглядали настільки недружелюбно, наскільки це можливо, повідомляє Le Monde. Журналісти відзначили зарозумілу позу президента Росії, що розкинувся в кріслі, і пригнічений настрій президента США, якому простіше було спілкуватися з перекладачем, аніж зі своїм співрозмовником, пише автор статті Корін Лесні.

За підсумками зустрічі було опубліковано спільне комюніке. У ньому лідери Росії та США закликали до негайного припинення насильства в Сирії та вимагали переходу її влади до плюралістичної й демократичної політичної системи, інформує автор. Однак п. Обамі не вдалося домогтися жодних конкретних поступок: ані припинення поставок зброї, ані нової резолюції ООН, ані публічної відмови від підтримки сирійського самодержця, зазначається в статті.

Президенти обох країн домовилися надалі слідувати плану Кофі Аннана. «Представники США запевнили, що п. Путін поділяє їхні наміри, навіть якщо й не закликає до публічної відставки президента Асада», — пише видання. Американські джерела повідомляють, що Росія дорікає західним країнам за нав’язливу ідею щодо відставки сирійського президента, не пропонуючи кандидатури йому на зміну. «Путін заявив про нестабільність, якою супроводжуються арабські революції, навівши приклад Єгипту», — зазначає автор. Американська сторона з полегшенням зустріла той факт, що Володимир Путін не ставив під питання «перезавантаження» відносин, розпочате 2009 року, наголошує Корін Лесні.

Натомість російський президент говорив про торгівлю. Він подякував Баракові Обамі за прискорення прийняття Росії до Світової організації торгівлі. Він також не став публічно згадувати про проект закону, який носить ім’я Сергія Магнітського та передбачає банківські санкції й відмову у видачі віз російським чиновникам, замішаним у порушеннях прав людини, ідеться в статті.

Президент Путін не приїхав 18 травня ц. р. на саміт G8 у Кемп-Девіді, президент Обама ж не приїде на саміт АТЕС у Владивостоці. «Якщо Путін і погодився з «перезавантаженням», то, очевидно, вирішив змінити його пріоритети», — підсумовує журналіст.

Le Monde

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply