Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Напруга між Москвою та Вашинґтоном

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Напруга  між Москвою  та Вашинґтоном

«Росія відкрито звинуватила США в продажі зброї сирійським повстанцям. Франція, зі свого боку, хоче, щоби Рада Безпеки зробила положення плану Аннана обов’язковими для виконання», — пише видання Le Figaro. Під час візиту в Тегеран Сергій Лавров (на фото), міністр закордонних справ Російської Федерації (РФ), сказав, що США реґулярно постачають повстанцям спецзасоби, які використовуються в боротьбі зі сирійським урядом, ідеться в статті.

У відповідь на заяви Гіларі Клінтон про поставки РФ бойових гвинтрокрилів до Сирії Сергій Лавров зазначив, що постачання російської зброї «стосується суто засобів протиповітряної оборони». Він, зокрема, підкреслив, що вже 15 країн прийняли запрошення взяти участь у міжнародній конференції щодо Сирії в Москві для обговорення виконання плану Аннана, інформує видання. Франція тим часом вимагає повного припинення продажу зброї режиму Асада. «Ми настоюємо на цілковитій підтримці й чіткому виконанні ембарґо на поставки зброї до Сирії, уведеного Європою», — зазначив Бернар Валеро, прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції.

Крім того, Франція має намір запропону­вати іншим членам Ради Безпеки зробити обо­в’яз­ковими положення плану Аннана й використовувати їх згідно з положеннями статті 7 Статуту ООН, яка передбачає застосування сили та санкцій стосовно Сирії, зазначає видання. Що ж до ситуації всередині цієї країни, то сирійська влада заявила, що «зачистила» район Аль-Хафф від збройних терористичних угруповань. Опозиція ж повідомляє про тактичний відступ Вільної сирійської армії, який здійснюється з метою уникнути жертв серед цивільного населення, пише газета.

Le Figaro

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply