Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Найпотужніша військова держава в історії

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Найпотужніша військова держава в історії
Джон Макг'ю

Джон Макг’ю

Американська армія — найсильніша у світі, тоді як Сполучені Штати — країна, без якої ніхто не може обійтися. Про це заявив Джон Макг’ю, міністр армії США. «Ми — найпотужніша військова держава, якої світ ще не знав. Ми — незамінна армія незамінної країни», — заявив міністр, пославшись на слова Барака Обами про те, що Америці належить світова першість із готовності прийти на допомогу в разі виникнення проблем у інших країн.

Американська армія володіє таким потенціалом і можливостями, яких ніхто інший не може досягти, сказав п. Макг’ю, виступаючи під час організованої Асоціацією армії США щорічної зустрічі. Зараз американські військовики перебувають приблизно в 150 країнах світу, продовжив чиновник, відповідальний також за сухопутні війська США.
Розповівши про військові місії в Афганістані, Кореї та на Філіппінах, міністр згадав і про Україну, куди на проведені у вересні ц. р. спільні українсько-американські навчання Rapid Trident-2014 було скеровано вояків зі 173-ї повітряно-десантної бригади. «Наші солдати вирушили в Україну на запрошення її уряду, на відміну від неприкритої аґресії з боку російських сил», — наголосив Джон Макг’ю.
Зовсім недавно, за словами міністра, солдати з 101-ї повітряно-десантної дивізії й інженерних військ були прибули до Ліберії, щоби допомогти в боротьбі з лихоманкою Ебола, тоді як деякі військовослужбовці вирушили назад до Іраку. «Коли приходить лихо, не залежно від роду проблеми, вони не кличуть Пекін. Вони не кличуть Москву. Вони кличуть нас, армію Сполучених Штатів. І незважаючи на численні прогнози, такі прохання продовжують надходити», — сказав міністр.
Урядовець поскаржився, що через бюджетні обмеження армія повинна докладати зусиль, аби підтримувати баланс між готовністю, модернізацією та чисельністю особового складу. Крім того, п. Макг’ю побоюється, що наступного року ситуація може погіршитися, якщо уряд не збільшить фінансування.

До слова
Сполучені Штати вважають за необхідне готуватися до потенційної небезпеки з боку Росії. Про це заявив Джон Кірбі, спікер Пентаґону. За словами контр-адмірала, перед американським військом зараз постало два виклики: бюджетний і стратегічний. «Стратегічне середовище зараз – дуже динамічне та непевне. І ця непевність породжена тим, що Путін чинить у межах і за межами території України. Це було би необачно для нас — не думати про певні можливості підготовки, яких ми потребуємо Європі. Бо у нас є надзвичайні зобов’язання перед нашими партнерами там, передбачені в угоді НАТО», — заявив чиновник. При цьому він зазначив, що це — не загроза Росії, як у Москві тлумачать заяви Міністерства оборони США. За словами п. Кірбі, США просто мають бути готові до викликів сьогодення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...