Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Надзвичайний послужний список

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Надзвичайний послужний список

США нехтують правами людини, відмовившись від своєї ролі всесвітнього захисника, стверджує у своїй статті в The New York Times Джиммі Картер (на фото), 39-й президент США. «Зізнання, що вищі особи США віддають накази про ліквідацію за кордоном громадян, у тому числі американських, — лише найсвіжіший зловісний доказ того, як далеко зайшли в нашій країні порушення прав людини», — пише автор. На його думку, ця тенденція, що виникла після терактів 11 вересня, санкціонується виконавчою та законодавчою владою, причому суспільство не заперечує.

У підсумку США втратили моральний авторитет, який дає право говорити про права людини, переконаний автор статті. На думку п. Картера, «широкі порушення прав людини за десять останніх років» — різка зміна для США, хоча в минулому Америка все ж припускалася помилок. Так, 1948 року з ініціативи США було прийнято Загальну декларацію прав людини — клятву, що влада більше не використовуватиметься як привід до пригнічення громадян або завдавання їм шкоди.

Однак тепер контртерористична політика США — це очевидне порушення як мінімум десяти статей Декларації, у тому числі заборони жорстокого поводження, уважає п. Картер. Він наводить приклади: арешти на невизначений термін осіб, підозрюваних у зв’язках із терористами, — це порушення свободи висловлювання поглядів і презумпції невинності. Прослуховування телефонних розмов без судового ордера — безпрецедентне порушення права на приватне життя.

Говорячи про порушення прав людини американською владою, Картер указує, зокрема, на санкціоновані на найвищому політичному рівні удари безпілотних літаків по цілях у Пакистані, Сомалі та Ємені, що «призводять до загибелі сотень мирних жителів», а також утримання підо­зрюваних у терористичній діяльності на базі ВМС США Гвантанамо на Кубі. «Було встановлено, що там зараз перебувають 169 ув’язнених, половина з яких ніяк не пов’язана з тероризмом. Тим не менш, у них мало шансів отримати свободу. Крім того, американська влада визнала, що з метою отримання свідчень деякі з в’язнів піддавалися тортурам», — зазначає Картер.

Скільки сотень мирних громадян загинуло під час нападів безпілотників, притому що кожна атака санкціонується вищою владою в Вашинґтоні, зауважує він. «У колишні часи таке було б немислимо», — стверджує Джиммі Картер. На погляд автора, вище­описана політика йде на шкоду зовнішньополітичній діяльності США: наприклад, ескалація атак із безпілотників штовхає родичів загиблих у лави терористів і слугує виправданням для деспотичних режимів.

«Вражаюче, але захист не може скористатися цими фактами на користь обвинувачуваних, позаяк влада стверджує, що це робилося задля «національної безпеки», — ідеться в статті. «Вищеописані дії США на руку нашим ворогам і відштовхують наших друзів», — констатує п. Картер і закликає громадян переконати Вашинґтон радикально змінити курс.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply