Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Надія для нелегалів

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Надія для нелегалів

Барак Обама

21 листопада ц. р американський президент виступив із сенсаційним телезверненням до нації.

Технології дозволяють
Увечері 21 листопада Барак Обама виступив із телезверненням до країни, у якому озвучив черговий план імміґраційної реформи. На початку своєї промови господар Білого дому зазначив, що американський народ за більш ніж 200-річну історію формувався як нація імміґрантів. За словами президента, «у цьому завжди була його перевага, і це сформувало його динамічний і підприємливий характер». Але водночас п. Обама констатував: «Проте зараз наша імміґраційна система – зруйнована. І про це відомо кожному».
Це, стверджував також глава США, пов’язано, зокрема, із тим, що низка американських підприємців використовує дешеву та незаконну працю нелегальних імміґрантів, а ті, своєю чергою, не бачать для себе і своїх родин іншого виходу, як залишатися в тіні». Так тривало десятиліттями, і десятиліттями же, стверджував президент у виступі, не робилося нічого кардинального, щоби змінити ситуацію. «Разом із тим, — додав він, — нові технології сьогодні дозволяють якісніше забезпечувати прикордонний контроль, перш за все — на південних кордонах Сполучених Штатів. Тому тільки за шість минулих років число випадків незаконного перетину кордону скоротилося більш ніж наполовину. І цей рівень порушень кордону є найнижчим починаючи з 1970-х рр».
Але водночас очільник американської держави зазначив: «На жаль, марними залишилися спроби домогтися міжпартійного компромісу в Конґресі, щоби провести законопроект, який дав би багатьом імміґрантам змогу отримати офіційний статус: платити податки, законно працювати, а отже, робити більший внесок у розвиток американської економіки».
«І тепер, як і раніше, я вважаю, що найкращий спосіб вирішити цю проблему полягає у спільній роботі, щоб ухвалити закон, який не суперечив би здоровому глузду. Але доки цього не сталося, є заходи, яких я, як президент, маю законне право вжити. Подібні кроки вже чинили до мене президенти — і демократи, і республіканці. І ці нові заходи допоможуть зробити нашу імміґраційну систему чеснішою та справедливішою», — резюмував Барак Обама.

Буде домагатися!
По-перше, заявив президент, він буде домагатися виділення додаткових ресурсів для прикордонних служб і правоохоронних органів, аби ті могли створити заслін незаконному перетинанню кордону та видворяти з країни порушників прикордонного режиму. По-друге – пообіцяв надати переваги імміґрантам, котрі мають високу кваліфікацію, освіту й досвід ведення бізнесу, що повинно посприяти розвитку американської економіки. І по-третє, запевнив американський лідер, буде ухвалене рішення з приводу статусу мільйонів нелегальних імміґрантів, котрі вже живуть у США.
Барак Обама запевнив, що буде проведено «чіткий вододіл» між тими, хто наполегливо трудиться для добра країни та готовий дотримуватися її норм, і тими, хто провадить злочинний спосіб життя. Причому, за словами голови Білого дому, ідеться не про автоматичне надання громадянства, а про звільнення від загрози депортації тих, хто працює на благо держави й чиї діти виросли в США й стали американцями.
«Знаю, що дехто з критиків таких дій називає це амністією. Але це — не так. Амністією є імміґраційна система, яку ми маємо сьогодні, коли мільйони осіб, котрі мешкають тут, не платять податків або не живуть за загальноприйнятими нормами, тоді як політики використовують цю проблему, щоби залякати людей і отримати голоси на виборах», конкретизував президент.
Барак Обама також зазначив, що всі заходи, яких він планує вжити, матимуть законний характер і перебуватимуть у рамках повноважень глави держави. А сам він, як і раніше, має намір працювати разом із представниками обох партій заради досягнення спільної мети — прийняття закону, який уможливить проведення всеосяжної імміґраційної реформи в ім’я майбутнього американців.
Завершуючи свій виступ, лідер американської нації підтвердив свій план відвідати штат Невада, де проживає значна частина нелегальних імміґрантів і де президент візьме участь у громадських заходах. Своєю чергою, в офіційному повідомленні Білого дому повідомлялося: «Рішення президента запобіжить депортації майже 5 млн осіб, котрі перебувають у країні понад п’ять років і мають дітей, народжених у США, чи є батьками осіб із дозволом на проживання в країні. Шоби залишитися в США, нелегальним імміґрантам потрібно звернутися до установ влади, здати біометричні дані та пройти дві перевірки компетентних органів щодо загрози національній безпеці. Необхідні також докази того, що дитина народилася ще до того, як президент розпорядився легалізувати імміґрантів. Потім імміґранти можуть залишатися в країні впродовж трьох років із можливістю подальшого продовження проживання в США. Але, для того, аби бути на доброму рахунку в американської влади, вони повинні сплачувати податки, оскільки дозвіл на перебування в країні включає й дозвіл на роботу».

За умови дотримання вимог
The New York Times із посиланням на свої джерела в адміністрації США, одразу ж наголосила на тому, що створена Бараком Обамою система контролю над імміґрацією відверне загрозу депортації майже 6 млн нелегалів і надасть тим із них, хто не має судимості, можливість отримати дозвіл на роботу в США. Газета акцентувала на тому, що депортація не висітиме Дамокловим мечем над більш ніж 3,3 млн осіб, котрі прожили в США незаконно понад п’ять років, а також уникнути загрози депортації зможуть 2,5 млн міґрантів, що мешкають у країні більше за десять років і котрі підпадають під дію міґраційної програми, яку Барак Обама запропонував 2012-го.
«Ця реформа дала би незаконним міґрантам шанс поступово легалізуватися й отримати американське громадянство, за умови дотримання низки вимог», — наголосила також газета, додавши, однак, що представники Республіканської партії в Конґресі США заблокували цю ініціативу.
«Водночас стало відомо, що сільськогосподарські працівники з-поміж міґрантів не отримають захисту від депортації. Не матимуть його й батьки тих, хто живе в Америці понад десять років і не підлягає депортації. Державні субсидії на охорону здоров’я не поширюватимуться на частково легалізованих міґрантів. Також Білий дім планує обмежити можливість отримання ними інших державних виплат і дотацій, – поінформувало видання. – Зараз у США живе більш як 12 млн нелегалів переважно з країн Латинської Америки. Щороку США депортують близько 400 тис. жителів планети. Деякі політичні аналітики вважають, що реалізація плану президента в імміґраційній політиці є злочином, який може призвести до імпічменту».

В обхід законодавців
Тим часом, The Wall Street Journal зауважив: «Ініціатива президента з великою імовірністю стане приводом до ще більшої конфронтації з обома палатами Конґресу, контрольованого республіканцями. Барак Обама вирішив діяти в обхід законодавців, упроваджуючи реформу президентськими розпорядженнями. Конґресмени не можуть завадити реалізації «імміґрантських декретів» президента, однак тепер вони мають намір блокувати інші законодавчі ініціативи Адміністрації п. Обами».
Республіканці й справді вже заявили, що спробують заблокувати цю реформу глави держави. Як повідомив той же The Wall Street Journal, для тиску на Білий дім вони можуть використовувати законопроект про фінансування федерального уряду, який необхідно ухвалити до 11 грудня. А деякі конгресмени хочуть навіть подати позов до суду, щоби довести неконституційність дій глави держави. Зокрема, Мітч Мак-Коннелл, лідер сенатської більшості, заявив: «Те, що він пропонує, призведе до порушення закону, не враховуватимуться голоси виборців. Міґраційної проблеми таким чином не вирішиш».
А між тим, іще 20 листопада поблизу Білого дому зібралася юрба міґрантів, котрі, дізнавшись про рішення Барака Обами дозволити нелегалам залишитися в США, почали скандувати іспанською й англійською мовами: «Так, ми змогли!» (Si se pudo! І Yes, we could!), дещо переінакшивши передвиборчий слоган Обами: Yes, we can! («Так, ми можемо!»). Адже Барак Обама ще під час виборчих перегонів 2008-го обіцяв зробити міґраційну реформу одним зі своїх пріоритетів у перший рік президентства. Проте ані тоді, ані на початку другого терміну на посаді глави держави йому не вдалося виконати цю обіцянку. Сенат схвалив таку ініціативу, однак республіканці в палаті представників її заблокували.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...