Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 20, 2019

На пачках циґарок страхіть не буде

Автор:

|

Листопад 25, 2011

|

Рубрика:

На пачках циґарок страхіть не буде

Федеральний суд наклав судову заборону на нанесення страхітливих графічних попереджень на пачки циґарок. Зокрема, ідеться про картинки зі зображенням хворих легень людини або фотографії трупа після розтину, які Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів планувало зробити обов’язковими для всіх пачок тютюнових виробів у США з вересня 2012 року.

Федеральний суддя Річард Леон заявив, що такі зображення не можна наносити на циґаркові пачки, оскільки вони є не інформаційним попередженням про шкоду куріння, а пропаґандою, і їх розміщення може порушити права виробника та споживача, зокрема, ґарантовані Першою поправкою Конституції США. «У цьому випадку надто очевидна різниця між поширенням фактів і інформації, яку дозволено Конституцією, і спробами відібрати в компаній рекламний простір для урядових потреб», — стверджує суддя.

«Загалом, ми — за графічні попередження, які можуть віднадити потенційних курців. Але від самого початку нас бентежило те, що індустрію фактично змушували друкувати антирекламу власного продукту, котрий, до речі, виробляється та продається цілком законно», — наголосив пан Леон.

На думку експертів, «на циґарках потрібно розміщувати медичні попередження загального змісту. Так, фармацевтичні компанії в рекламі ліків указують довгий список побічних ефектів. Виробники іграшок додають застереження, якщо іграшка містить дрібні деталі, які може вдихнути дитина. Але виробники ліків не зобов’язані додавати фото страшних нападів, а іграшки не продаються з огидними зображеннями дітей, що задихаються».

Із цим згоден і юрист Джефф Джекобі, оглядач газети Boston Globe. «За 45 останніх років поширеність куріння в США знизилася зі 42 % до абсолютного мінімуму — 19,3 %. Багато в чому це сталося завдяки тому, що сьогодні американці є добре поінформованими про всі ризики, які несе куріння для їхнього здоров’я. Але мета нових графічних попереджень — не інформувати, а вказувати американцям, що їм робити. Це — спроба хапати людей за вилоги й кричати їм в обличчя: «Не кури!» — підсумовує він.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...