Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/cigwarnpackage_xx-300x272.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

На пачках циґарок страхіть не буде

Автор:

|

Листопад 25, 2011

|

Рубрика:

Федеральний суд наклав судову заборону на нанесення страхітливих графічних попереджень на пачки циґарок. Зокрема, ідеться про картинки зі зображенням хворих легень людини або фотографії трупа після розтину, які Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів планувало зробити обов’язковими для всіх пачок тютюнових виробів у США з вересня 2012 року.

Федеральний суддя Річард Леон заявив, що такі зображення не можна наносити на циґаркові пачки, оскільки вони є не інформаційним попередженням про шкоду куріння, а пропаґандою, і їх розміщення може порушити права виробника та споживача, зокрема, ґарантовані Першою поправкою Конституції США. «У цьому випадку надто очевидна різниця між поширенням фактів і інформації, яку дозволено Конституцією, і спробами відібрати в компаній рекламний простір для урядових потреб», — стверджує суддя.

«Загалом, ми — за графічні попередження, які можуть віднадити потенційних курців. Але від самого початку нас бентежило те, що індустрію фактично змушували друкувати антирекламу власного продукту, котрий, до речі, виробляється та продається цілком законно», — наголосив пан Леон.

На думку експертів, «на циґарках потрібно розміщувати медичні попередження загального змісту. Так, фармацевтичні компанії в рекламі ліків указують довгий список побічних ефектів. Виробники іграшок додають застереження, якщо іграшка містить дрібні деталі, які може вдихнути дитина. Але виробники ліків не зобов’язані додавати фото страшних нападів, а іграшки не продаються з огидними зображеннями дітей, що задихаються».

Із цим згоден і юрист Джефф Джекобі, оглядач газети Boston Globe. «За 45 останніх років поширеність куріння в США знизилася зі 42 % до абсолютного мінімуму — 19,3 %. Багато в чому це сталося завдяки тому, що сьогодні американці є добре поінформованими про всі ризики, які несе куріння для їхнього здоров’я. Але мета нових графічних попереджень — не інформувати, а вказувати американцям, що їм робити. Це — спроба хапати людей за вилоги й кричати їм в обличчя: «Не кури!» — підсумовує він.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply