Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Міністерство юстиції не переслідуватиме прокурора

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Міністерство юстиції  не переслідуватиме прокурора

Міністерство юстиції відмовилося почати судове переслідування генерального прокурора Еріка ґолдера, незважаючи на те, що палата представників звинуватила його в неповазі до Конґресу. У листі на ім’я Джона Бейнера, спікера нижньої палати, Джеймс Коул, заступник генпрокурора, пояснив, що у відповіді п. ґолдера на виклик прибути на засідання комітету з контро­лю й урядових реформ відсутній склад злочину.

Відомство пояснило свою відмову від переслідування Еріка ґолдера давньою практикою не залучати до відповідальності членів уряду за ненадання документів з урахуванням привілеїв виконавчої влади. Як нагадав п. Коул, можливістю не надавати законодавцям таємних документів свого часу скористалися президенти-республіканці Рональд Рейґан і Джордж Буш-молодший.

Палата представників, більшість у якій належить республіканцям, 28 червня підтримала обвинувачення п. ґолдера в неповазі до Конґресу. Цей безпрецедентний крок був

викликаний тим, що ген­про­курор відмовився передати конґресменові де­які документи щодо секретної операції Fast & Furious. Операція проводилася в Аризоні в 2006—2011 рр. Бюро з алкоголю, тютюну та вогнепальної зброї США з метою припинення незаконного обороту й контрабанди зброї. Аґенти з’ясовували шляхи контра­банди, організовуючи продаж зброї, причому частина її зникла й згодом використовувалася для вчинення злочинів у Мексиці й на американському кордоні. Ерік ґолдер називав дії республіканців у Конґресі політично мотивованими, а демократи звинуватили колеґ у намірі очорнити Демократичну партію напередодні президентських виборів.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply