Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Людиною року став Сновден

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Людиною року став Сновден

Едварда Сновдена визнано людиною року за версією британської газети The Guardian. За традицією, видання визначає володаря цього титулу шляхом відкритого голосування серед своїх читачів. Свої голоси за п. Сновдена віддало понад 40 % від загального числа людей, що взяли участь у цьому.

За словами представників The Guardian, ще півроку тому ніхто не знав про Едварда Сновдена й мало хто міг сказати, чим насправді займається АНБ і інші спецслужби. Тепер же завдяки оприлюдненим матеріалам питання безпеки особистої інформації в Інтернеті та проблема стеження за Всесвітньою мережею стали одними з найбільш обговорюваних у світі.
Конкуренцію американцю склали активісти Greenpeace Марко Вебер і Сіні Саарела, котрі брали участь у акції на платформі «Прирозломна», Папа Римський Франциск, а також підприємець Елон Маск, музикант Каньє Вест і британський тенісист Енді Маррей, котрий цьогоріч став переможцем «Вімблдону». Крім того читачі The Guardian могли проголосувати за ймовірного творця цифрової криптовалюти біткоїнів Сатосі Накамото, блогерку Джек Монро та сомалійську письменницю Варіс Дірі. Монро була номінована The Guardian за блог, присвячений приготуванню їжі з дешевих інгредієнтів. Дірі — за активну громадянську позицію (письменниця виступає проти поширеної в неї на батьківщині практики жіночого обрізання, жертвою якого вона сама колись стала).
Торік людиною року, за версією видання, став інший інформатор – військовослужбовець США Бредлі Меннінг. Рядовий армії США 2010-го передав організації WikiLeaks понад 700 тис. таємних документів, що стосувалися американських військових операцій у Іраку й Афганістані. Дані, надані п. Меннінгом, виявилися найбільшим витоком інформації в історії США.
Глядачі телеканалу Euronews також визнали Едварда Сновдена людиною року. За нього проголосували 47 % глядачів. Екс-працівнику ЦРУ вдалося обійти Папу Римського Франциска, президента Росії Володимира Путіна й канцлера Німеччини Анґелу Меркель.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply