Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Кораблі залишили Перську затоку

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Кораблі залишили Перську затоку

Пентаґон тимчасово вивів з акваторії Перської затоки основну частину корабельного угруповання ВМС США, що там дислокувалося. Згідно з наявними даними, ударна група на чолі з атомним авіаносцем «Авраам Лінкольн» пливе Аравійським морем, рухаючись на південь. Інша авіаносна група, очолювана атомним авіаносцем «Карл Вінсон», після тримісячного перебування в районі Перської затоки й Аравійського моря прямує в Південно-Китайське море, у зону відповідальності 7-го оперативного флоту

ВМС США. Ця корабельна група вже обігнула південь Індії та йде на схід у районі Бенгальської затоки.

Нагадаємо, ситуація в Перській затоці загострилася після повідомлення Міжнародної аґенції з атомної енерґії, що Іран вів розробку ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської Республіки нові санкції, у відповідь на що Тегеран пригрозив перекрити Ормузьку протоку.

У січні й лютому ц. р. США скерували в район Перської затоки кілька авіаносців, а також розмістили в Катарі стратеґічні бомбардувальники. Крім того, повідомлялося, що авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем «Ентер­прайз» провела навчання біля східного узбережжя штату Флорида, у ме­жах якого відпрацьовувався сценарій можливого воєнного конфлікту з Іраном.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...