Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Континґент у Європі скоротять

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Континґент  у Європі скоротять

Леон Панетта (на фото), керівник Пентаґону, заявив, що США виведуть із Європи дві бригади сухопутних сил і будуть нарощувати військову присутність у Азіатсько-Тихоокеанському реґіоні та на Близькому Сході. «Сухопутні сили залишаться пріоритетними для США з точки зору оборонної стратеґії, але їх чисельність зміниться. Армія відкличе дві бригади з Європи, однак збереже чисельну присутність у реґіоні, яка буде здійснюватися на основі ротації підрозділів», — сказав міністр оборони.

Урядовець також зазначив, що, незважаючи на те, що в новій військовій стратеґії акцент зміщується в бік Військово-повітряних сил (ВПС) і Військово-морського флоту (ВМФ), США продовжать сухопутні операції в різних частинах світу. Зокрема, солдатів і морських піхотинців будуть, як і раніше, скеровувати в Афганістан і дислокувати на Корейському півострові та в інших країнах у ме­жах «програм партнерства й угод». «Ми надалі нарощуватимемо присутність на Близькому Сході й у Азії. Так, у нас є ВПС і ВМФ, але, як свідчить мій досвід, у будь-якому конфлікті потрібно мати можливість використання сухопутних сил», — сказав пан Панетта.

За словами представника керівництва Пентаґону, який супроводжував міністра, плани США щодо військової присутності в Європі вже погоджено зі союзниками по НАТО, і ця стратеґія викликала в них позитивну реакцію. США скоротять на 7 тис. осіб чисельність континґенту збройних сил у Європі, де наразі розміщено майже 81 тис. американських військовослужбовців. Значну їх частину — понад 40 тис. вояків — розквартировано на військових базах у Німеччині. Чисельність армії США становить, за останніми даними, близько 565 тис. осіб. До 2014 року в рамках нової програми керівництво країни має намір знизити чисельність армії до 520 тис. чоловік, а в подальшому — до 500 тис. ВМФ США планується скоротити на 15—20 тис. осіб із наявних 202 тис. військовослужбовців.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...