Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Контакти з Україною — заморозили

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Контакти з Україною — заморозили

Сполучені Штати Америки фактично заморозили контакти з Україною до звільнення політичних в’язнів — Юлії Тимошенко, Юрія Луценка й інших членів колишнього українського уряду. «Найближчим часом влада США уважно розглядатиме додаткові можливості, додаткові інструменти, аби повернути ситуацію в конструктивне русло. Діалог з Україною на найвищому рівні може продовжитися лише тоді, коли буде звільнено Юлію Тимошенко й інших представників опозиції, а також буде забезпечено їхнє право на участь у кампанії з виборів до парламенту в жовтні 2012 року», — сказав за підсумками своїх політичних зустрічей у Вашинґтоні Григорій Немиря, заступник керівника партії «Батьківщина» й колишній віце-прем’єр.

Він уточнив, що про це йшлося під час розмови із заступником державного секретаря США Вільямом Бернсом, а також у Білому домі, у Раді національної безпеки. «Усі зустрічі, у яких брали участь Євгенія Ти­мошенко, Сергій Власенко та я, свідчать про те, що, з точки зору керівництва США, усе більше уваги приділятиметься контактам із представниками опозиції, громадянського суспільства, буде продовжено контакти на середньому рівні з керівництвом виконавчої влади й парламенту України й фактично буде заморожено спілкування з вищим політичним керівництвом України», — наголосив посадовець.

Крім того, за словами п. Немирі, зараз Конґрес США розробляє проект резолюції стосовно України, до якої пропонується включити пряму вимогу про звільнення п. Тимошенко й інших політв’язнів. «В одному з проектів цього документа міститься термін «політичні в’язні», котрий досі в США застосовувався на політичному рівні лише до Білорусі. Уперше проект резолюції, який готується в Конґресі, ставить пряму вимогу про негайне звільнення Юлії Тимо­шенко й інших колишніх представників уряду», — підсумував екс-віце-прем’єр.

До речі, Стівен Пайфер, колишній посол Сполучених Штатів Америки в Україні, також закликав владу США уникати зустрічей із керівництвом України на найвищому рівні.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply